Tragičan kraj višednevne potrage u CRNOJ GORI: U Morači pronađeno tijelo dječaka, potraga za majkom još traje
Nakon desetodnevne intenzivne potrage koja je potresla cijelu Crnu Goru, sinoć je pronađeno tijelo četverogodišnjeg dječaka Luke Đuretića, koji je nestao zajedno sa majkom Ivanom Đuretić (30) 11. marta. Tijelo je uočeno u rijeci Morači, u vrbama na ušću Cijevne, iznad Vukovačkog mosta, što su za agenciju RINA potvrdili ronioci Regionalnog ronilačkog centra Bijela.

Tragičnu potvrdu identiteta dali su i pripadnici RCUD-a, koji su istakli da se radi o dječaku za kojim su spasilačke ekipe tragale danima, otkako je njegova zabrinuta porodica prijavila nestanak.
Potraga za tridesetogodišnjom majkom, Ivanom Đuretić iz Podgorice, još uvijek traje. Spasilačke ekipe, uključujući policiju, ronioce, vatrogasce, službe zaštite i spašavanja, kao i helikoptersku jedinicu, nastavile su pretragu terena s nadom da će rasvijetliti sudbinu i majke i djeteta.
Nestanak majke i sina prijavio je 11. marta Ivanin suprug, koji je tom prilikom, prema pisanju crnogorskog lista “Pobjeda”, naveo i da je porodica već ranije imala problema, uključujući i prijave porodičnog nasilja – i to s obje strane. Njihov automobil pronađen je ispod mosta Luča u Podgorici, što je bio prvi trag koji je usmjerio pažnju spasilačkih timova na tok rijeke Morače.
Haris Sijarić iz Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada izjavio je ranije da su od prve večeri nestanka intenzivno pretraživali rijeku i njene obale, ali da su uslovi na terenu – brza, mutna voda i slaba vidljivost – znatno otežali potragu.
– Jučer su bile angažirane četiri posade sa 17 vatrogasaca, uključujući ronioce i dva čamca. Također, lijevu i desnu obalu rijeke pretraživali smo i pomoću dronova – rekao je Sijarić za agenciju RINA.
Uprava policije potvrdila je da su u potragu bili uključeni i ronioci Specijalne jedinice policije, rendžeri, kao i službenici iz više organizacionih jedinica.
Vijest o pronalasku tijela dječaka potresla je građane širom zemlje, koji su danima pratili razvoj situacije s nadom da će ishod biti drugačiji. Potraga za Ivanom Đuretić se nastavlja.

Tekst Redakcija Sandžak Danas