IBALKAN

Vaše Pravo, Vaš Portal

RADNIK Nasuf NASKO Bajrović iz Sandžaka: Otišao da zaradi za život i poginuo na građevini u Njemačkoj… (foto)

Nasuf Bajrović iz sela Točilovo na Peśter, poginuo je na bauśtelu u Njemačkoj…

SJENICA: Sandžak, Crna Hronika, vijesti… nedelja, 04.VII. 2021… 16.54… RADNIK Nasuf NASKO Bajrović iz Sandžaka: Otišao da zaradi za život i poginuo na građevini u Njemačkoj… (foto)

Radnik Nasuf Bajrović iz Točilova poginuo je na građevini u Nemačkoj, u koju je otišao u potrazi za boljim životom.

Bauštele u Njemačkoj su odnijele nekoliko stotina mladih života iz Sandžaka u kojoj je oko 80% nezaposlenog stanovništva, tako da su mnogi prinuđeni da posao traže u Nemačkoj.

Ostavljajući svoje porodice kako bi im zaradili da prežive, provodeći mukotrpne dane, spavajuću u budama, stanovima koji nisu za život“, navodi se u objavi na Fejsbuk stranici „Pessterr press“.

Čitaj još:   "PREVARANT, NOVAC TROŠIO NA GLUPOSTI": UKRAO SUPRUZI 13.800 EURA, Razotkrio ga vlastiti sin- 'Kajem se'... (foto)

„Otišao da zaradi novac, planirajući da osnuje porodicu, umjesto toga, porodica ga ispraća na ahiret. Za Naska Bajrovića svi koji ga poznaju imaju samo riječi hvale. Bio je dobar drug, brat, sin, komśija, dobar i pošten radnik.

Allah da mu podari dzenet a porodici sabur…

izvor Pester Press

NAJAMNIK- Priča prema istinitom dogadjaju… (foto)

U Prlinama na domak Akova živjela je porodica Raifa Pilava. Read more