TREBA ZNATI Tečni sapun je zapravo leglo zaraze…
Čak i da operete ruke po svim higijenskim pravilima, jednu stvar svi zaboravljamo – da i posudice za sapun treba redovno prati.
– Ti plastični zatvarači na većini posuda za sapun su pravo leglo bakterija i gljivica. Bakterije su manji problem, jer sapun sredi većinu njih, makar najopasnijih, ali gljivice su veliki problem. Sapun ubija bakterije ali ne i gljivice, i ona skrama nataloženog sapuna koju ćete videti na svim plastičnim flašama je pogodna za njihov razvoj – upozorava dr Nermina Demirović.
Pranje ruku je veoma važan faktor u održavanju zdravlja i sprečavanje širenja zaraza. Sapun nam spasava živote ali u tom sapunu krije se najgori vid zaraze.
Ruke treba prati temeljno, ali čak da operete ruke po svim higijenskim pravilima, jednu stvar svi zaboravljamo – da i posudice za sapun treba redovno prati.
Naučnici tvrde da sapuni koji najčešće stoje na umivaoniku ležište su raznih bakterija. Iahko se cio svijet sastoji od bakterija i živimo s njima, neke od njih nikako ne želimo blizu svog organizma. Ako želite da ga koristite i dalje, ali u zdravim okolnostima, važno je da sapun održavate čistim, ispirajući ga svaki put nakon korišćenja. Ako ste zdravi, vaš organizam uspješno će eliminirati neke bakterije. U suprotnom, možda je tečni sapun bolji izbor…