Fudbalska reprezentacija Francuske je nakon penal drame protiv Portugala obezbijedila plasman u polufinale Eura gdje ih čeka duel sa Španijom…

HAMBURG: Svijet, Sport, vijesti, subota, 06, 07. 2024… 00: 12… PORTUGAL- FRANCUSKA 0: 0, PENALIMA 3: 5: Francuska nakon penal drame obezbijedila plasman u polufinale EURO 2024… (foto, video)

Prvo poluvrijeme je bilo za zaborav, a u nastavku se susret otvorio pa smo vidjeli konačno i neke prilike.

Prvo je zaprijetio Mbappe u 50. minuti susreta, ali je njegov udarac odbranio portugalski golman da bi u 61. Bruno Fernandes propustio najbolju šansu na utakmici odnosno njegov udarac je zaustavio Maignan.

Dvije minute kasnije novo veliko uzbuđenje ispred gola Francuske, ali je Maignan zaustavio udarac Vitinhe. U 66. Francuska je imala najbolju šansu na utakmici. Kolo Muani je fantastično šutirao, ali Ruben Dias je još bolje reagovao i spasio Portugal.

Igrala se 70. minuta susreta kada je Camavinga bio oči u oči sa Diegom Costom, ali je šutirao pored gola.

To je bilo posljednje uzbuđenje u regularnom dijelu utakmice pa se otišlo u dodatnih 30 minuta gdje je Portugal imao dvije velike šanse u prvom produžetku, ali ih nisu iskoristili Ronaldo i Leao.

Čitaj još:   VRIJEME U BiH: U, Bosni oblačno, u Hercegovini više sunca, za vikend i krajem sedmice jače naoblačenje... (foto)

Imali su Portugalci i šansu u 120. minuti preko Nuna Mendesa, ali ga je zaustavio Maignan i odveo susret na penale.

Tamo je uspješnija bila selekcija Francuske koja će u polufinalu igrati protiv Španije koja je danas pobijedila Njemačku 2: 1.

EVROPSKO PRVENSTVO- ČETVRTFINALE

PORTUGAL- FRANCUSKA 0:0, penalima 3:5

Hamburg

Volksparkstadion

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

PORTUGA (4- 3- 3): Kosta- Kanselo (75. Semedo), Pepe, Dijas, Mendes- Vitinja (119. Nunjes), Paljinja, Fernandes (75. Konseisao)- B. Silva, Ronaldo, Leao (106. Feliks)

FRANCUSKA (4- 3- 1- 2): Menjan- Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez- Kante, Čuameni, Kamavinga (91. Fofana) – Grizman (67. Dembele) – Kolo Muani (86. Tiram), Embape (106. Barkola)

Rezultat:

Portugal – Francuska 3: 5 (nakon jedanaesteraca)

BONUS VIDEO: PORTUGAL- FRANCUSKA! 1/4 FINALA EURO 2024 ! 5. JuL 21.00 h ! PRATIMO UŽIVO !