MIHAJLOVIĆ PONOVO DVA PUTA U METU

Fudbaleri Novog Pazara danas su na terenu Sportsko- rekreacionog centra Šutenovac odigrali drugu od sedam pripremnih utakmica koliko je planirano. Protivnik je bila ekipa srpskoligaša Tutina. Pred oko 250 gledalaca i ljubitelja fudbala iz Novog Pazara i Tutina, po izuzetno lošem vremenu, ekipe su prikazale dobru na momente dopadljivu igru u kojoj je Novi Pazar pokazao svoju klasu.

U prvom poluvremenu vidjeli smo sigurnu igru domaćeg sastava koji je imao dvostruko više loptu u svom posjedu, kontrolisao igru i davao ton utakmici. Već u 28. minutu Denis Ristov dovodi Novi Pazar u vodstvo od 1:0. Osam minuta kasnije vidjena je i najljepša akcija na utakmici. Lopta je brzo sa polovine Novog Pazara preneta do samog šesnesterca Tutina, Irfan Vusljanin u završnici fenomenalnim pasom pronalazi usamljenog Mešu Avdića kojem zaista nije bilo teško da pogodi nebranjeni dio mreže inače vrlo dobrog golmana Tutinaca.

Pred kraj poluvremena, u 44. minutu, gosti koriste jednu grešku domaćih i krunu na brzu kontru stavlja Stefan Sibinović za rezultat prvog poluvremena 2:1 za Novi Pazar. U nastavku igre treneri oba tima pružili su šansu svim fudbalerima da zaigraju. I samo minut nakon početka brz napad Tutinaca, jedan njihov fudbaler biva srušen u kaznenom prostoru Novog Pazara i odlični sudija Ejupović pokazuje na bijelu tačku. Loptu je namjestio Ilić i neodbranjivo loptu poslao u gornji desni ugao gola Tamera Preljevića.

Brzi gol i izjednačenje ekipe Tutina kao da je timu Novog Pazara, kojega su u nastavku igre sačinjavali uglavnom mladi fudbaleri priključeni prvom timu iz podmladka, bio signal da zaigraju organizovanije i opasnije. Igrao se 58. Minut kada je u kaznenom prostoru Tutina nepropisno zaustavljen Jovan Mihajlović. Sudija Ejupović pokazuje na bijelu tačku.

Suprotno nepisanim fudbalskim pravilima upravo je Mihajlović namjestio loptu na tačku penaltika i neodbranjivo zatresao mrežu gostiju. Da reprizira učinak iz meča sa Jošanicom kada je postigao dva gola, Mihajlović se potrudio u 70. minutu kada je još jednom odbranu Tutina stavio na muke i postigao efektan gol za ispostaviće se konačni ishod ove utakmice i pobjedu novopazarskog prvoligaša od 4:2. Do kraja utakice bilo je još nekoliko prilika na obje strane pri čemu su domaći igrači postigli još jedan gol koji je zbog ofsajd pozicije poništen.

Šta reći o igri dva tima.Ekipa Tutina je u zimskom prijelaznom roku dovela dosta pojačanja sa strane, ekipa je promijenila fizionomiju, tu je dosta igrača koji su iskusni i već su igrali u većim rangovima od Srpske lige tako da trenerskom dvojcu Babić-Lotinac predstoji period uigravanja, da nekolio odličnih pojedinaca uklope u kolektiv kako bi tim kao tim djelovao ubojitije i opasnije.

Sve u svemu sigurno je da će u ovoj polusezoni Tutin imati izuzetan tim.Novi Pazar, bez obzira na početnu pripremnu fazu, ima tu stabilnost i ozbiljnost u igri i što je nekako najvažnije ima i realizaciju. Pokazuje se da će trener Živković imati na raspolaganju solidan tim uz mogućnost da neko od mladih igrača izbori svoje mjesto u prvoj postavi jer su igrama u prve dvije test utakmice pokazali da se radi o fudbalskim talentima i biserima kojima treba dati šansu da zasijaju.

Treba se svakako zahvaliti i Sudijskoj organizaciji Novog Pazara čiji arbitri sude prijateljske mečeve i na raspolaganju su FK Novi Pazar. Sudijska trojka Nailović i Bihorac na čelu sa glavnim arbitrom današnje utakmice odlično je odradila svoj posao.

Sljedeća pripremna utakmica igra se 16. februara u 13 časova a protivnik na terenu sa vještačkom travom u Šutenovcu biće ekipa Mokre Gore.

Prilog priredili: Fehim Feša Karišik, Senad Senko Župljanin i INFO.Služba FK Novi Pazar