Stambolski giganti: Bešiktaš, Fener, Galata i lider, Bašakšehir ostali bez pobjeda

Veliki kiksevi, u XX ludom kolu Turske super lige od pet ekipa iz Megapolisa grada Istanbula, samo je Kasimpaša osvijetila obraz, jer je na domaćem terenu trijumfovala nad Akhisar Beledija spor ekipom od 2: 0… Lideru lige nije dovoljan major Adebajor, Bašakšehir ostao bez pobjede u 93. minutu!!!

ISTANBUL: objavljeno u kategoriji “Vijesti, Sport, Fudbal, Evropa, Magazin” 04. 02. 2018. ”21:33…Stambolski giganti: Bešiktaš, Fener, Galata i lider, Bašakšehir ostali bez pobjeda

Šampionska trka u Turskoj spala je po svemu sudeći i dalje na sva četiri lista!!! Nakon što je Bešiktaš na otvaranju 20. kola remizirao sa Bursom, a Fenerbahče sa Genčlerom, pred vodećim Bašakšehirom i drugoplasiranim Galatasarajem bila je dobra prilika da se koliko- toliko odlijepe od pomenutog dvojca. Ali nije bilo tako…

Puleni Fatiha Terima  tim Galatasaraja zna da zabrlja kada se to od njih najmanje očekuje, tako je i bilo poraženi su od jakog tima iz Anadolije Sivasa i poraženi sa 2: 1… Ljubimci predsjednika Tepublike Redžepa Tajipa Erdogana koji je nanizao četiri trijumfa i pun elana stigao je na noge Konji od koje nije izgubio više od deset godina… ali čitajte dalje jer su na pet stadiona od čeka dva u Istanbulu i po jednom u Bursi, Sivasu i Konji bili reporteri regionalnog portala iBalkan.net

Baskašehir je prokockao pobjedu, a možda i prvo mjesto na tabeli u poslednjim momentima utakmice. Lider turskog šampionata je imao pobjedu u džepu na gostovanju u Konji, ali je ostao bez dva boda poslije zbog očajne rekacije odbrane u nadoknadi vremena – 1:1.

Klub iz istanbulskog predgrađa je bio nadomak pete uzastopne pobjede, ali je dozvolio da mu slovački štoper Škubic potpuno neometan na petercu u 93. minutu zatrese mrežu i ostavi ga bez dva jako bitna boda. Onda je Galatasaraj ima šansu da pobjedom u Sivasu ipreuzme prvo mjesto na tabeli i preokrene šampionsku trku u svoju korist…

Galatasaraj nije iskoristio kiks Bašakšehira da se dokopa liderske pozicije u turskom šampionatu. Istanbulski velikan pao je u Sivasu (2:1) i to sa bijele tačke pa je i poslije 20. kola ostao iza lidera sa dva boda zaostatka.

Tamnoputi N’Dinga u 14. i iskusni Aruna Kone u 58. minutu bili su precizni sa penala i rutinski su matirali golmana Musleru. Nadu je gostima vratio iskusni Švajcarac Eren Derdijok u 79. minutu, ali Galata nije imala snage za preokret.

Moguće je da su gosti potcijenili Sivas na ovom meču pošto su utakmicu započeli bez nekoliko zvijezda poput Junesa Belande, čiji ulazak u igru u nastavku nije značio i preokret. U svakom slučaju loš rezultat za ekipu Fatiha Terima koja je propustila lijepu šansu da se vrati na vrh.

Lider je na jednom od najvrelijih gostovanja u Turskoj poveo zahvaljujući najboljem igraču – Emanuelu Adebajoru. Kontroverzni je postigao deseti prvenstveni gol ove sezone u 36. minutu poslije jedne dubinske lopte kada je izašao sam na golmana. Ovaj ga je samo na kratko zaustavio, ali je Adebajor pritrčao i gurnuo loptu u praznu mrežu. A potom tradicionalni vojnički pozdrav, na koji je mala grupa gostujućih navijača uzvratila istom merom.

I kada je izgledalo a gosti imaju pobjedu u džepu, primili su neshvatljiv gol. A da stvari budu još gore, pobrinuo se veteran Emre Belozoglu koji je u poslednjim sekundima meča dobio crveni karton i propustiće derbi protiv Fenerbahčea u slećem kolu..