Trijumf novopazarskih profesora košarke

Teško gostovanje je iza košarkaša Novog Pazara ali je zato trijumf sladji. U Srbobranu rezultatom 69:63 razoružana je ekipa Akademika. Kad bi se zbrajalo svakoj ekipi je pripalo po jedno poluvrijeme ali je meč dobio novopazarski tim.

Krenuli su Akademci ofanzivno na svom parketu i prvu četvrtinu apsolvirali rezultatom 15:13. Medjutim već naredni ispitni rok „akademci“ padaju. Neumoljivi novopazarski profesori košarke obaraju ih rezultatom 24:19. U pauzi izmedju dva poluvremena Akademci su nešto malo štrebali, spremili se za treću četvrtinu u kojoj je postignuto najmanje koševa ali su ispjeli da se na kraju tog dijela igre primaknu na samo pola koša zaostatka za Novim Pazarom.

U poslednjoj dionici igre teški profesor Čvorović postavio je pred Akademik neke nerješive enigme, ušao u seriju odličnih šuteva koje je nafilovao dodatnim pogocima sa distance i Filipović. Do kraja domaći košarkaši preko Arnauta uspijevaju da pridju do dva razlike ali nepopustljivi akademik Čvorović ih nemilosrdno obara stavljajući tačku na „I“ sa linije slobodnih bacanja.

Ovu pobjedu košarkaši Novog Pazara su posvetili svom saigraču Tariku Brunčeviću u želji da se što prije oporavi i vrati u tim nakon povrede koju je zadobio u prošlom kolu u meču protiv Kolubare iz Lazarevca.

U derbiju kola Sloboda iz Užica je u na gostovanju u Zrenjaninu savladala Proleter Naftagas rezultatom 75:71 i tako zadržala lidersku poziciju na tabeli, Mladost iz Smederevska Palanke je na svom parketu savladala Smederevo rezultatom 89:78 i sa boljom koš razlikom i istim brojem bodova kao Novi Pazar sačuvala drugo mjesto.

Pobjeda košarkaša Novog Pazara u Srbobranu dobra je najava za veliki derbi koji se ovog vikenda igra u dvorani Pendik, jedna od onih utakmica koja može odrediti tok i završnicu prvenstva, meč u kojem se sastaju u derbiju kola drugoplasirana Mladost iz Smederevska Palanke i domaći trećeplasirani Novi Pazar.

Od ishoda ove utakmice zavisi u kakvom će raspoloženju stručni štab, upravni odbor, košarkaši i ljubitelji košarke u Novom Pazaru dočekati utakmicu koja bi mogla biti derbi kompletnog prvenstva kada će se u dvorani Pendik sastati (10. Marta) Novi Pazar i užička Sloboda.

Prilog priredili: Fehim Feša Karišik i Senad Senko Župljanin