ZLATNO-CRNI KEMALA KUČA BEZ PORAZA DO ŠAMPIONSKE TITULE

U Njemačkom gradu Monchengladbahu održan je 35. po redu Hallenstadtmeisterschaft, odnosno turnir u malom fudbalu u Mönchengladbacher Jahnhalle kojega je i ove godine kao i prošle obilježila ekipa SpVg Odenkirchen koju sa velikim uspjehom trenira i vodi nekada proslavljeni novopazarski fudbaler a sada vrlo uspješni trener Kemal Kuč. Sa velikog terena gdje Odenkirchen nastupa u Landes ligi, za Božićne blagdane , fudbalska uzbudjenja su prenijeli u dvoranu.

Na turniru se za prestižni pehar šampiona Monchengladbaha u futsalu borilo se 37 ekipa.Odenkirchen je voljom žreba bio rasporedjen u 1. Grupi i sa maksimalnim učinkom i ostvarene 4 pobjede sa maksimalnih 12 bodova kao prvoplasirani na tabeli plasirali se u grupu A završnice turnira koja je odigrana 6. Januara.

U četvrtfinalnoj grupi Odenkirchen takodje igra suvereno i sjajno i na kraju plasiraju se u polifinale turnira sa maksimalne tri pobjede i svih devet osvojenih bodova. U polufinalu izabranici trenera Kemala Kuča još jednom demonstriraju silu pokazujući da za sreću nije dovoljno samo ime već i igra na terenu i sa 3:0 savladali nesrećnu Fortunu MG i tako se plasirali u finale gdje ih je dočekala drugoplasirana ekipa iz njihove grupe A FC Monchengladbah koja je u polufinalu vrlo ubjedljivo pobjedila ekipu Turkiyemspora rezultatom 6:2. I onda je uslijedilo zaista vrhunsko finale dvije najbolje ekipe na turniru.

Poveli su u 7. minutu fudbaleri Monchengladbaha golom kojega je postigao Duracan Čelik, da bi šest minuta kasnije, možda i junak finala Eike Broens izjednačio. Igralo se taktički u iščekivanju greške protivnika, medjutim do kraja utakmice ostalo je nerješeno 1:1. Tada je započeo penal rulet sa linije devet metara. Bilo je dosta promašaja na obje strane i kod rezultata 4:4 fudbaler Monshengladbaha Uslukan promašuje a Eike Brons pogadja za konačnih 5:4 za Odenkirchen, za veliku pobjedu i radost crno-zlatnih koji su odigrali fenomenalan turnir i odbranili titulu šampiona osvojenu prošle godine.

– Bilo je ovo jedno odlično finale stresno zbog penal završnice ali primaljivo za gledaoce.Odigrali smo veoma dobar turnir, ozbiljno i disciplinovano, došli smo da igramo fudbal i da se nadigravamo što je i moja filozofija, moji fudbaleri su ispoštovali sve što smo se dogovorili prije utakmice, na poluvremenu i u trenucima penal odluke i na kraju smo zasluženo slavili kao ekipa koja je ostvarila sve pobjede na ovom turniru bez izgubljene utakmice na čemu čestitam prije svega svojim fudbalerima, mojim saradnicima i svim ljudima koji su nas tokom turnira svojim navijanjem nosili do drugog uzastopnog trijumfa na ovom, za nas izuzetno važnom turniru- rekao je trener Odenkirchena Kemal Kuč nakon pobjede u finalnom meču.

Čestitke našem stručnjaku Kemalu Kuču i naravno njegovim fudbalerima i saradnicima na izvanredno odigranom turniru i osvojenoj tituli šampiona i naravno želimo im puno sreće i u proljećnom dijelu prvanstva u landes ligi gdje takodje igraju veoma zapaženu ulogu.

Piše: Fehim Feša Karišik; Foto: Senad Senko Župljanin