VIKEND POBJEDA U GOSTIMA ODBOJKAŠA, RUKOMETAŠA, FUTSALERA NOVOG PAZARA

I definitivno je jasno-Odbojkaši Novog Pazara su majstori rulet završnica. Čak pet od osam prvenstvenih utakmica su završili rezultatom 3:2 i sve tri u Kupu , do plasmana u četiri najbolje, takodje su rješili u svoju korist poslije taj breka. U onih pet prvenstvenih od sinoć je upisan i Spartak iz Ljiga koji na svom parketu u sali OŠ „ Slava Kerković“ pokleknuo nakon pet setova.

Pred oko 300 gledalaca domaći tim je poveo nakon što je prvi set rješio u svoju korist rezultatom 25:22. Nakon toga uslijedila su dva brza seta Novopazaraca. Prvo izjednačenje sa vrlo ubjedljivih 25:15 a nakon toga i vodstvo u meču 2:1 u setovima poslije odlične igre u trećoj dionici meča koju su završili rezultatom 25:19. U četvrtom setu, kada su svi očekivali brzu realizaciju vodstva i rutinsko privodjenje utakmice kraju u korist Novog Pazara, domaći su zaigrali hrabrije i vodstvom usnule Novopazarce nadigrali i sredinom seta stigli do sedam poena prednosti što su gosti pokušavali da stignu ali je Spartak rezultatom 25:21 stigao do izjednačenja 2:2 u setovima.

I onda taj brek. Kad ekipama poraz zapravo najteže i pada. Znate ono mogli smo a nismo.Tek 15:8 za Novi Pazar, nova, osma uzastopna pobjeda odbojkaša Novog Pazara u osam prvenstvenih kola.Liderska pozicija na tabeli Super lige Srbije.

Hamzagić je predvodio tim Hamze Zatrića sa skoro već standardnih i prosječnih 24 poena po meču,pratili su ga Vukašinović i Radosavljević sa po 13 poena. U sljedećem kolu, na parketu dvorane Pendik, Novi Pazar dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.

Rukometaši Novog Pazara nastavljaju pobjednički niz i uz lidera na tabeli Vranje i dalje ostaju jedina neporažena ekipa u deset odigranih prvenstvenih kola. Žestoko je bilo na parketu dvorane u Kuršumliji gdje je Novi Pazar dočekala uvijek nezgodna ekipa Planinka Prolom vode.

Žestok duel u kojem je arbitarski par iz Jagodine Djokić-Blagojević vrhunskom arbitražom držao sve pod kontrolom i doprineo da oko 400 gledalaca u sportskoj dvorani u Kuršumliji uživa u sportskom nadmetanju dvije ekipe u kojima je favorit Novi Pazar pokazao više, igrao za veliku nijansu bolje i na kraju sasvim zasluženo slavio.

Na kraju prvog poluvremena bilo je 19:15 za Novi Pazar i već je taj rezultat nagovještavao i konačni ishod. Istina igrali su u drugom poluvremenu tvrdje i angažovanije domaći rukometaši Planinke bodreni navijanjem svoje publike, ali je sve ostalo na tome.I drugi dio utakmice Novi Pazar rješava u svoju korist rezultatom 13:12, za konačnih 32:27. Čini se da je Gari Medjedović narihtao nišanske sprave i u meču u Kuršumliji pogadjao kao kuršum, rešetao sa šest metara ostavljajući bindrehu od mreže domaćina. Njemu uz rame bili su Rakić i Kaltak koji su postigli po osam golova, više od Garija Medjedovića, ali se Medjedović borio kao tigar i pokazao još jednom da se nigdje i nikad ne igra srcem kao za svoj tim-Novi Pazar.

Sjajnom igrom Novopazarci su preveli žedne preko Planinka Prolom vode domaćina pokazujući još jednom da su jedna od najboljih ekipa u ligi i u meču koji se od 18 časova igra u dvorani Pendik protiv lidera Vranja dobićemo odgovor koja će to biti jedina neporažena ekipa u jesenjem dijelu prvenstva: Novi Pazar ili Vranje.

Derbi sezone je prava prilika da dodjete i da zajedno nosimo rukometaše do pobjede u najvažnijem meču prvenstva.Iako su sjenci Evropske utakmice 6. Decembra odbojkaša Novog Pazara, derbi meč 11 kola Super B lige za rukometaša biće poslastica za navijače i ljubitelje rukometa. Zahvaljujemo se i pomoćnom treneru Hasanu Memiću koji nam uvijek stavi na raspolaganju.

Da su majstori čarobne igre na „petoparcu“ iz Novog Pazara ove sezone strašan tim, uvjerila se i Kalča u Nišu. Izabranici Vladana Cvetanovića postali su hit bravuroznom igrom, nekim novim majstorskim akcijama u kojem protivnički igrači ostaju u tako dinamičnoj igri kao skamenjeni jer ne znaju šta ih je snašlo.

Pao snijeg, pa velike kiše i najava poplava, ali kakvo su nevrijeme Novopazarci Nišlije su osjetile u svojoj dvorani pred oko 300 gledalaca. U prvom poluvremenu Kalča je ta koja dominira i ima nekoliko stopostotnih šansi. Medjutim, brana za ove nalete Nišlija bio je bravurozni golman Mirza Hot koji je do očajanja dovodio Kalčine navalne igrače. Četiri panterske intervencije u trenucima kada su i domaći navijači i igrači već slavili gol. Ali, da gu oči nevidele, pitao se u tim trenucima golman Mirza Hot. Na te njegove sjajne odbrane kojima je kao bensedin blažio temperaturu u dvorani usljijedila je akcija koju su praktično Kalčini fudbaleri posmatrali a vez Mićića, Redžović šutem u stativu završio je Mutavdžić. Od tog momenta primat na terenu preuzimaju gosti i to će biti sudbina Kalče do kraja utakmice.

Jedini gol u prvom poluvremenu bio je majstorska singlica Aleksandra Pavlovića, koji je varkama, lažnjacima, bravuroznim figurama izlomio odbranu domaćina i „kroz uši“ protnuo loptu golmanu Kalče u mrežu. Kada su početkom drugog poluvremena domaći izjednačili dvorana je eksplodirala od oduševljenja. I kako je temperatura u dvorani prelazila granicu normalnog doktor Cvetanović je morao preko svojih apotekara Micića, Mutavdžića i Redžovića da prepiše nove doze tableta za smirenje. Za vodstvo Novog Pazara pobrinuo se Micić koji je na asistenciju Mutavdžića postigao efektan gol.

Nakon toga Novopazarci su prodali jednu efektnu foru kod slobodnjaka. Kapiten Redžović je namjestio loptu, sislovito je šutnuo do Mutavdžića koji je praktično bio na gol liniji i loptu ubacio u mrežu.I napokon na asistenciju Pavlovića i jedan od najboljih futsalera u našoj zemlji, kapiten domaćeg tima Eko Redžović postiže gol za potpunu nirvanu u publici. Četrnest sekundi prije kraja utakmice domaći uspijevaju da postignu gol tek toliko da ublaže poraz.

Sa osam pobjeda, jednim nerješenim rezultatom i jednim porazom od Ekonomca, novopazarski futsaleri su trenutno drugi na tabeli sa 25 osvojenih bodova i u narednom kolu se sastaju, u oproštaju od domaće publike u dvorani Pendik ove jeseni, sa ekipom sedmoplasiranog Smedereva koja je u ovom kolu podprištilo DEUS kući rezultatom 12:3

Piše:Fehim Feša Karišik; Foto:Senad Senko Župljanin