Orlovi u gradskom derbiju raspametili Lavove, slavili sa 3: 0

ISTANBUL: Orlovi u gradskom derbiju raspametili Lavove, slavili sa 3: 0

Tošićeva bomba raznela Galatasaraj! Zna se ko je ove jeseni gazda u Istanbulu i na Bosforu…

ISTANBUL: objavljeno u kategoriji “Vijesti, Region, Sport, Fudbal” 21:43…Orlovi u gradskom derbiju raspametili Lavove, slavili sa 3:0

Prvoplasirana ekipa je ubjedljivo poražena po drugi put u poslednja tri kola…

Šampion je pokazao ko je gazda u Turskoj! Bešiktaš je na svom terenu pregazio lidera Superlige i gradskog rivala Galatasaraj sa 3:0 u meču XIV. kola, a drugi gol i to prelijep, dao je defanzivac Duško Tošić.
Tošić je u 70. minutu u jednom karambolu na ivici kaznenog prostora došao do jedne lopte i onda slabijom, desnom nogom poslao pravi projektil u gornji lijevi ugao gola Galatasaraja.

I tada je već bilo jasno da su crno- bijeli širom otvorili vrata velike pobjede nad ljutim rivalom iz evropskog dijela metropole na Bosforu.

Čenk Tosun bio je taj koji je otvorio bravu Galatasaraja u prvom minutu drugog poluvremena koji je iskoristio lošu reakciju Fernanda Muslere.

Konačan rezultat za potpuni delirijum domaćih navijača na stadionu Bešiktaša postavio je iskusni Alvaro Negredo poslije asistencije Garija Medela.
Bešiktaš je ovom pobjedom stigao do 26. boda i sada ima 3 boda manje od Galate, dok je Basahšehir trenutno drugi sa 27 bodova i utakmicom manje.