Kakva utakmica, kakva odbojka, kakva pobjeda Novog Pazara

Kakva utakmica, kakva odbojka, kakva pobjeda Novog Pazara. Derbi, istinski, pravi. Sudar dvije ekipne velesile u srbijanskoj odbojci. Lale su se još jednom ranjene vratile kući. Šta ranjene, dopravljene u utakmici koja kao da je bila za titulu prvaka države. A možda će tako i biti.

Navijanje domaće publike koja je i ovoga puta donijela prevagu noseći odbojkaše Novog Pazara do novog trijumfa nad najtrofejnijim srbijanskim klubom i do ovoga kola liderom na tabeli Super lige Srbije za odbojkaše.

Oštrili su se danima Vojvodjani za Novi Pazar, znali su da je to jedina stanica na kojoj za njih nema hlada, Do Pendika lupali su sve od reda izgubivši samo dva seta.I onda je Terminator došao po svoje.

Predvodjeni Irfanom Hamzagićem domaći su super odbojkaši još jednom zalijepili Vojvodinu za parket i definitivno dokazujući da je osvajač Super Kupa Srbije trenutno najbolja odbojkaška ekipa u Srbiji.

Kao da sanjamo neki san koji ne želimo da prekinemo.Nije ga prekinula ni Vojvodina sinoc u utakmici koja je imala čudan tok i kao da je Hičkok umiješao prste pogotovu u završnici.

A krenulo je da bolje nije moglo. Krenuo je čuveni tutarak sa tribina i očas posla izabranici Hamze Zatrića su prvi dio igre završavaju rezultatom 25:16. Odbojkašima Vojvodine ništa nije polazilo za rukom, prosto su bili presječeni zvukom dvadesetak vavuzela, gromovima iz bubnja, glasnim skandiranjem Novom Pazaru i ponajviše sjajnom igrom odbojkaša domaćeg tima.U drugom setu rovovska borba.Igra se na dobijeni poen.

Novi Pazar ima konstatno vodstvo ali u samoj završnici „lale“ uspijevaju da povedu sa dva poena razlike. Novopazarci nošeni frenetičnim navijanjem svoje publike uspijevaju da izjednače, povedu i poslije nekoliko izmenjenih poena uspiju da sa 27:25 rješe i tu dionicu u svoju korist.

Velikih 2:0 protiv Vojvodine NS seme. Izgledalo je da je sve praktično gotovo i da gosti neće psihički izdržati ovaj demoklov mač nad svojim vratom i da će ubjedljivo biti poraženi. Ali, nikad ne reci nikad.

Poput feniksa iz pepela ustaju Vojvodjani predvodjeni kapitenom Vemićem za čiji su servis domaći odbojkaši teško nalazili pravo rješenje. I već od samog starta seta gosti su poveli i vratili Pazarcima milo za drago sa 25:16, rezultat prvog seta ali za domaće.I dalje je Novi Pazar imao set prednosti.

Medjutim, četvrti set nije donio nikakvu promjenu.Novosadjani su se potpuno vratili u meč i sve je mirisalo da će se utakmica nezgodno završiti za Novi Pazar. Na kraju 25:18 za Vojvodinu i rezultat je izjednačen.

Tajac u publici je trajao samo nekoliko trenutak i od momenta kada se ušlo u rulet završnicu, taj brek, svi glasovi su se stopili, orilo se Novi Pazar, a odbojkaši su ponovo počeli da liče na onu ekipu iz prvog seta. Bilo je tijesno do promjene strana tek 8:7 za Zatrićeve momke. A onda svi pun gas do kraja.

Trenutak kada je Irfan Hamzagić zakucao loptu u prostor Vojvodine, što je bio petnesti poen za konačnih 3:2 u setovima dvorana Pendik je eksplodirala.“Vi ste ponos naše čaršije“ orilo se iz oko hiljadu grla.

Utakmica za ponos i nezaborav i eto sedma pobjeda u nizu i još jedna nakon taj breka.I od sedmog kola Novi Pazar je na liderskoj poziciji Super lige Srbije u odbojci, sasvim zasluženo.

Od momenta kada je došao na kormilo odbojkaša Hamza Zatrić nije osjetio gorčinu poraza. Sefte je napravio u oktobru kada je na prvoj svojoj zvaničnoj utakmici u borbi za Super kup Srbije slavio upravo protiv aktuelnog šampiona Vojvodine. Naredalo se sedam prvenstvenih pobjeda kao i pobjede u šesnestini finala gdje su prvo sasjekli u korenu Klek Srbija šume i plasirali se u četvrtinu finala gdje su u prvom meču na gostovanju zaustavili Niški ekspres rezultatom 3:1 u setovima i za plasman u polufinale u srijedu će,u neosvojenom bastionu koji se zove dvorana Pendik,igrati uzvratnu utakmicu.No, kako su prošli kući, vjerujemo da će se Nišlije provesti i u Novom Pazaru i proći ka ono bosi po trnju.

Čestitke odbojkašima Novog Pazara na srcu, igri, borbenosti i prije svega na kolektivitetu i karakteru, Usadili su u sebe pobjednički gen i sad gdje god se pojave protivnici se tresu, pokušavaju različite cake, taktike ama ništa ne uspijeva. Ovi momci ubiše eto tako dobro igraju.

Čestitke i navijačima jer se odbojkaši mogu pohvaliti najboljom publikom ne samo u ovoj zemlji već i u zemljama u okruženju. Fantastična atmosfera dodje kao dar za fenomenalne rezultate koje postižu.Idemo dalje plavi, u nove pobjede!

Piše:Fehim Feša Karišik; Foto:Senad Senko Župljanin