Sportske vijesti iz Sandžaka

Svi ovonedeljini dogadjaji na sportskim terenima Sandžaka!!!

U okviru XII kola Srpske lige grupa Zapad fudbaleri Tutina nisu uspjeli da na svom terenu savladaju ekipu Jedinstvo Putevi iz Užica. I pored inicijative i bolje igre ekipa Tutina je na kraju morala da se zadovolji nerješenim rezultatom. Po jedan gol u mreži golmana oba tima skor je utakmice za zaborav. Ekipa Tutina je trenutno 14 sa 11 osvojenih bodova i u narednom kolu putuje u Čajetinu na duel sa liderom na tabeli Zlatiborom.

ODBOJKA- Druga liga žene

OŠIŠALE CRNOKOSU

Odbojkašice Novog Pazara su u debiju pred svojom publikom u debitantskoj sezoni u Drugoj ligi, u utakmici drugog kola, ostvarile prvi trijumf i rezultatom 3:1 u setovima savladale ekipu Crnokose Artos iz Kosjerića u Sali Ekonomsko-trgovinske škole.

Krenule su silovito izabranice trenera Ertana Hamidovića i prvi set rješile u svoju korist 25:16. U drugom setu gošće su zaigrale agresivnije i bolje i taj dio igre rješile u svoju korist 25:19. A onda je za njih uslijedio potop, U dva preostala seta odlična igra domaćeg sastava. Prvo dolaze u vodstvo 2:1 u setovima ( 25:18) i u poslednjem četvrtom setu potpuno deklasirale Crnokosu i taj set okončale sa 25:11 za konačnih 3:1 i prvu pobjedu u drugoligaškom društvu.

Čestitke odojkašicama na pobjedi i vjerujemo da će i u narednom kolu kada se u Trsteniku sastaju sa odbojkašicama domaćeg istoimenog kluba odigrati na istom nivou i pobjednički kao protiv Crnokose.

MOĆNE TUTINKE

Odbojkašice Tutina su i u drugom kolu gostovale i ponovo ubjedljivo trijumfovale. U Čačku je domaća Slooboda S ipak uspjela da otrgne jedan set Tutinkama ali je to bilo sve što su uspjele da urade u meču protiv izvanrednih tutinskih odbojkašica.

Po setovima rezultat je izgledao ovako: 17:25; 25:23;11:25 i 18:25 za konačnih 3:1 u korist odbojkašica Tutina koje trenutno sa šest bodova zauzimaju drugo mjesto na tabeli odmah iza ekipe Tehničara koje su lomile protivnice bez izgubljenog seta.

U narednom trećem kolu odbojkašice Tutina konačno nakon dva gostovanja igraju kod kuće i to protiv solidne ekipe Mokre gore.

FK Tutin

FUDBAL – Zona Morava i Drina

JOŠANICA ZAMALO OSVOJILA GOČ

U okviru X kola Zone Morava fudbaleri Jošanice su gostovali u Vrnjačkoj banji. Nakon dosta uzbudjenja utakmica je završena nerješenim rezultatom 1:1.

Nakon ovog kola Jošanica je pala na četvrto mjesto na tabeli i u grupi je ekipa koje su osvojile po 21 bod sa samo bodom zaostatka za ekipom Trepče koja je osušila Sušicu rezultatom 5:1.

U narednom XI kolu fudbaleri Jošanice će probati da se vrate na lidersku poziciju u duelu sa ekipom Dragačevo na svom terenu u Novopazarskoj banji.

SLOGA ZAUSTAVLJENA U VALJEVU

Prekinut je izvanredan pobjednički niz fudbalera Sloge. Na gostovanju u Valjevu ekipa Radničkog je u blijedoj fudbalskoj partiji minimalnim rezultatom 1:0 slavila.

U XI kolu fudbaleri Sjeničke Sloge na svom će terenu igrati derbi kola protiv FK Divci. SPORT VIJESTI – mladje kategorije Podmladak FK Novi Pazr i FK Tutin U XI kolu omladinske lige Zapadne Srbije podmladak FK Novi Pazar, lider na tabeli, bio je slobodan.

U narednom kolu gostuju u Kraljevu gdje se sastaju sa domaćom Slogom. Podmladak FK Tutin je odigrao fenomenalnu utakmicu na strani i slavio u meču protiv Poleta rezultatom 6:3.Nakon ovog kola mladi tutinski fudbaleri su se pomjerili ka sredini tabele i trenutno zauzimaju sedmu poziciju sa 11 osvojenih bodova.U narednom kolu na svom terenu dočekuju, trenutno drugoplasiranu, ekipu BIP.

KADETSKA LIGA FSRZS

AS SIGURNO KA VIŠEM RANGU

U jedanestom kolu kadetske lige Fudbalskog saveza regiona Zapadna Srbija kadeti FK Jošanice su odigrali blijedu partiju i u utakmici u kojoj su, istina, bili bolji rival došli tek do nerješenog rezultata 2:2  iako su imali priliku da pet minuta prije kraja sa bijele tačke dodju do pobjede ali je zahvaljujući sjajnoj intervenciji golmana Slavije nisu iskoristili. Gosti, koji su igrali katastrofalno, uspjeli su da jedine svoje dvije šanse pretvore u zlata vrijedne golove. Ekipa Rudara iz Baljevca je kao gost bila ubjedljiva i rezultatom 5:1 savladala ekipu Sport klub 99 za koji zbog virusa nije moglo da nastupi nekoliko standardnih igrača što je olakšalo posao odličnoj ekipi Rudara koja lagano ulazi u formu.

Prema očekivanjima jedan od najboljih kadetskih sastava u ovoj konkurenciji kadeti AF As su , u gradskom derbiju, na stadionu u Deževi savladali OFK Ras rezultatom 5:1i sa 25 osvojenih bodova i dvije utakmice manje i dalje su na drugoj poziiiciji iza Apolona.

U narednom kolu Kadeti Asa igraju u još jednom gradskom derbiju protiv Sport kluba 99, FK Ras gostuje Slaviji i vjerujemo da će slaviti u meču protiv jedne od najgorih ekipa u ligi barem po onome što smo imali prilike da vidimo u meču protiv Jošanice čiji se kadeti u narednom kolu u Kragujevcu sastaju sa domaćim Radničkim 1923.

PIONIRI

U konkurenciji pionira ostvareni su sljedeći rezultati: Pazar juniorsi su u komšijskom derbiju na poklon vršnjacima iz Bana ostavili četiri gola u mreži i sa 25 osvojenih bodova učvrstili se na trećem mjestu na tabeli sa samo tri boda zaostatka u odnosu na vodići FK Apolon, ekipa AF AS je na gostovanju savladala ekipu Šumadije 1903 rezultatom 1:0 i sa 21-im bodom trenutno su peti na tabeli, dok je ekipa Sport klub 99 izgubila na gostovanju od lidera na tabeli Apolona rezultatom 3:1.

U narednom kolu sastaju se FK Novi Pazar – Sport klub 99, FK AF AS Apolon u derbiju kola, ” FK”Pazar Juniors” – FK”Šumadija 1903 I u još jednom derbiju na svom terenu National AG dočekuje Apolona.