FENER NA KROVU EVROPE

Fenerbahče se prvi put popeo na krov Evrope u Istanbulu. Željko Obradović je odveo Fenerbahče do titule prvaka “Starog kontinenta”.

Već nakon prvog polufinalnog meča ovosezonskog fajnal-fora Evrolige postalo je jasno da će Evropa dobiti novog klupskog prvaka.

Trofej koji je prošle godine otišao u ruke košarkaša moskovskog CSKA večeras su preuzeli igrači Fenerbahčea koji su u velikom finalu savladali grčki Olimpijakos!

Nakon dva uzastopna plasmana na fajnal-for Evrolige Fenerbahče je konačno uspio da ode do samog kraja i da na “domaćem terenu” osvoji titulu klupskog prvaka Evrope.

Ekipa Željka Obradovića savladala je Olimpijakos u finalu fajnal-fora rezultatom 80:64 (26:18, 13:16, 21:14, 20:16) i tako potpuno zasluženo stigla do šampionske titule u Evroligi!

Finalni duel doneo je veliku borbu, ali je Fener ipak tokom cijele utakmice imao vođstvo i kontrolu i na kraju je ostvario ubjedljiv trijumf.

Fener je kao i u polufinalu počeo utakmicu sa mnogo energije i uz veliku podršku sa tribina.

Ponovo je fantastičan na startu bio Nikola Kalinić koji je ubacio dvije trojke i devet od prvih 16 poena svoje ekipe za 16:8 u 5. minutu.

Nije ipak Olimpijakos u potpunosti podlegao pritisku, pa je sve vrijeme uspevao da se održi koliko toliko u igri.

Bilo je to finale o kom će se govoriti. Od ovoga što su prije svega Fenerbahče i Olimpijakos – pokazali nema dalje kada je evropska košarka u pitanju. Gledali smo na djelu stvarno dvije najbolje ekipe na Starom kontinentu.