Fener, neutralisao pakao OAKA arene

Atina, Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Košarka” 21. 04 2017. 00:02- Fener, neutralisao pakao OAKA arene… Fenerbahče ima 2:0 posle prva dva meča u vreloj OAKA areni… Junak trijumfa istanbulskog kluba bio je košarkaš “kanarinaca” Bogdan Bogdanović.

Košarkaši Fenerbahčea pobjedili su Panatinaikos rezultatom 80:75 u drugoj utakmici Top- 8 faze odigranoj u Atini i poveli sa 2-0 u seriji pred selidbu u Istanbul.

Drugi duel Panatinaikosa i Fenerbahčea u „OAKA“ areni donio je mnogo uzbuđenja i niz preokreta, a izabranici Željka Obradovića bolje su odigrali u ključnim trenucima.

Atinjani su mnogo bolje ušli u utakmicu, u petom minutu su imali i deset poena prednosti, ali su se tada gosti probudili. Predvođen Bogdanovićem, koji je tokom prvih 20 minuta postigao 18 poena, Fenerbahče je na veliki odmor otišao sa dva poena prednosti.

U nastavku, turski klub je kontrolisao dešavanja na terenu, ali njegov plus nije bio veći od sedam poena, kolika je bila razlika u 29. minutu. PAO je u poslednjoj četvrtini uspeo da pripreti, čak je i poveo, ali je Fener bio bolji u penal završnici. Ključne poene sa slobodnih bacanja postigli su Kostas Slukas i Bobi Dikson.

Bogdanović je na terenu proveo skoro 35 minuta i za to vreme ubacio 25 poena, a da izrasta u ozbiljnog ol- raund igrača potvrđuju brojke iz još dve statističke kolone- skokova osam, asistencija šest. Uz Bogdana u pobedničkom timu briljirao je Ekpe Judosa 22 poena (11/14 za dva), 14 koševa ubacio je Dikson, a Kalinić sedam. U poraženom timu najbolji je bio Majk Džejms – 22 poena. Dvocifreni još samo Singlton (14) i Burusis(13).

Naredna utakmica serije igra se narednog utorka od 19.45 na aziskoj strani grada u ULKER Areni u Istanbulu.

Panathinaikos- Fenerbahče: 75-80

Salon: OAKA Arena

Sudije: Sasa Pukl (Slovenya), Olegs Latisevs (Litvanya), Benjamin Jimenez (İspanya)

Panathinaikos Superfoods: Pappas 5, Calathes 4, Singleton 14, Rivers 8, Bourousis 13, James 22, Nichols, Fotsis 3, Feldeine, Gist 6

Fenerbahçe: Sloukas 5, Bogdanovic 25, Kalinic 7, Datome 2, Vesely 2, Udoh 22, Antic 3, Ali Muhammed 14

1. Period: 20-22
Poluvrijeme: 43-45
3. Period: 59-63