Orlovi Bešiktaša sa igračem manje pregazili Olympiakos

Istanbul, objavljeno u kategoriji “Vijesti, Sport/ Fudbal-” 17. 03. 2017. 11:42- Orlovi Bešiktaša sa igračem manje pregazili Olympiakos. Bešiktaš je, nakon 1:1 iz prvog meča, na “Vodafone Areni” u Istanbulu slavio s visokih 4:1 protiv Olympiakosa te se tako plasirao u naredni krug.

Diljem Evrope odigrane su uzvratne utakmice osmine finala Evropske lige. Plasman u četvrtfinale ovog takmičenja su izborili Bešiktaš, Genk i Celta Vigo.

Domaćin je stigao do pobjede premda je od 39. minute imao igrača manje, a čak dva gola Orlovi su zabili brojčano inferiorni.

Bešiktaš je sjajno otvorio utakmicu i vrlo brzo je vodio 2-0. Za 1-0 je zabio Vincent Aboubakar u 10. minuti, a na 2-0 je povisio Ryan Babel u 22. minuti. Gosti su se vratili u život u 31. minuti lijepim pogotkom Tarika Elyounoussija, a osam minuta kasnije glupost večeri napravio Aboubakar. Kamerunski napadač je na centru glavom udario Retsosa i zaradio direktni crveni karton.

U nastavku susreta Grci su jurnuli po drugi pogodak, međutim umjesto da iskoriste igrača više primili su dva pogotka. Na 3-1 je povisio Babel u 75. minuti svojim drugim golom, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Cenk Tosun u 84. minuti.

Za turski sastav je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Matej Mitrović.

U četvrtfinale se plasirala i Celta koja je na gostovanju pobijedila Krasnodar 2-0 potvrdivši tako pobjedu 2-1 iz prve utakmice. Strijelci za španjolski sastav bili su Hugo Mallo (52) i Iago Aspas (80).

Genk je, nakon visoke pobjede u gostima rezultatom 5:2, u duelu na svojoj “Luminus Areni” u Genku igrao neriješeno 1:1 protiv Genta, što je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih.

Krasnodar je, nakon poraza od 2:1 iz prvog meča, na stadionu “FK Krasnodar” u Krasnodaru doživio poraz od Celta Viga s 0:2, čime je španski predstavnik izborio plasman u naredni krug ovog takmičenja.

BEŞİKTAŞ 4-1 OLYMPİAKOS

Stadion: Vodafone Arena

Sudije: Michael Oliver, Stephen Child, Stuart Burt (Engleska)

BEŞİKTAŞ: Fabricio Ramirez, Gökhan Gönül, Matej Mitrovic, Dusko Tosic, Adriano Correia, Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup (Dk. 60 Necip Uysal), Ricardo Quaresma (Dk. 82 Cenk Tosun), Anderson Talisca (Dk. 90 Gökhan İnler), Ryan Babel, Vincent Aboubakar

OLYMPIAKOS: Nicola Leali, Manuel da Costa, Aly Cissokho, Panagiotis Retsos, Diogo Figueiras, Alaixys Romao (Dk. 76 Andre Martins), Kostas Fortunis, Esteban Cambiasso (Dk. 67 Marko Marin), Georgios Manthatis (Dk. 56 Seba), Karim Ansarifard, Tarik Elyounoussi

ŽUTI KARTONI: Dk. 57 Oğuzhan (Beşiktaş), Dk. 62 Seba, Dk. 67 Costa, Dk. 71 Romao (Olympiakos)

CRVENII KARTONI: Dk. 39 Aboubakar (Beşiktaş)

STRELCI: Dk. 10 Aboubakar, Dk. 22, Dk. 75 Babel, Dk. 84 Cenk Tosun (Beşiktaş), Dk. 31 Tarik Elyounoussi (Olympiakos)