Recent Posts

Apel, Zvezde pred susret “izuzetno visokog rizika”

Apel, Zvezde pred susret “izuzetno visokog rizika”

Istanbul, Beograd– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Košarka” 23. 02. 2017. 11: 52-Apel, Zvezde pred susret “izuzetno visokog rizika” sa Galatom. Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova igraju meč 23. kola Eurolige protiv Galatasaraja u hali “Aleksandar Nikolić”, a zbog nemilog događaja koji se dogodio pred duel ove dvije ekipe 2014. godine, crveno- bijeli su navijačima uputili poseban apel.

Saopštenje KK Crvena zvezda mts u cijelosti, bez izmjena:

“Utakmica sa Galatasarajem, je meč “izuzetno visokog rizika” pa će u skladu sa tim i mijere bezbjednosti biti podignute na najviši nivo! Niko bez karte neće moći da priđe dvorani. Kapije se otvaraju u 16.30.

KK Crvena zvezda mts obaveštava javnost da je utakmica 23. kola Evrolige između našeg tima i ekipe Galatasaraja iz Istanbula, proglašena susretom „izuzetno visokog rizika”, pa će u skladu sa tim sve mijere bezbjednosti biti prilagođene toj činjenici.

Karte za utakmice, za koju je značajno smanjen kapacitet dvorane „Aleksandar Nikolić” su rasprodate u srijedu, pa se zato mole svi koji nemaju ulaznicu za ovaj duel, da ne dolaze do dvorane jer im neće biti dozvoljen pristup.

Kapije hale „Aleksandar Nikolić” se otvaraju već u 16.30 časova, a mjere kontrole na ulazima će biti dodatno pojačane, pa se zato svi vlasnici sezonskih i dnevnih ulaznica mole da dođu znatno ranije u dvoranu, zbog detaljnih pretresa na svim ulazima!

Takođe, mole se svi da ne nose plastične upaljače, sitan novac, osobe ženskog pola „sitnu kozmetiku”, sve ono što je u prethodnih nekoliko utakmica dovelo do velikih kazni, zbog kojih je predstavnicima Crvene zvezde mts u srijedu na zajedničkom sastanku policije, bezbjednosnih službi i Eurolige, saopšteno da je sledeća mjera– prazna dvorana u Beogradu!!!

Utakmice sa Galatasarajem uvijek nose poseban naboj, ali KK Crvena zvezda mts apeluje na sve simpatizere našeg kluba da ni jednim činom ne dovodu u pitanje dalje takmičarske ambicije našeg kluba u Euroligi, i da nam sve moguće sportske načine pomognu da pobuedimo rivala na parketu!”

Takođe, tokom današnje konferencije za medije rečeno je da će meču prisustvovati i zvaničnici Eurolige.

Srpski šampion je na pobjedu udaljenosti od Anadolu Efesa i Darušafake, pa su mečevi sa Galatasarajem i Bambergom u srpskoj prestonici izuzetno važni u borbi za plasman u četvrtfinale Eurolige, dok Galatu još samo teorija drži u borbi za plej- of. Crvena zvezda je ove sezone odigrala 11 utakmica na svom terenu, ali se praktično prvi put nalazi u situaciji da je izraziti favorit za pobjedu. Radonjićev tim će kao i u nekim dosadašnjim utakmicama pokušati od starta da iskoristi motivacioni talas sa tribina i otvori utakmicu na pravi način, a ako u tome uspije pobjeda bi mogla da bude lakša nego što se očekuje, jer Galatasaraj ne djeluje kao tim koji može da se izdigne iznad ponora kao što je to recimo uspjelo Panatinaikosu nakon katastrofalnog početka utakmice u dvorani Aleksandar Nikolić.

Igra Atamanovog tima se ove sezone oslanja na trojicu najboljih igrača, a to su Sinan Guler, Vladimir Micov i Aleks Tajus, kao praktično jedini pojedinci koji su na konstantnom nivou igara od početka sezone. To je jasna smernica za Zvezdinu odbranu, koja će se truditi da maksimalno osujeti učinak upravo te trojke, a pre svega Gulera od kojeg sve kreće i koji je lider ovog tima po broju poena (11,3) i asistencija (5,5) u ovoj sezoni. Da to može da se učini pokazao je i prvi meč ova dva tima u sezoni kada je iskusni bek ubacio četiri poena (sedam asistencija), a crveno- bijeli zahvaljujući fantastičnom Marku Simonoviću stigli do velikog preokreta i premijernog evroligaškog slavlja u ovoj sezoni.

http://iBalkan.net

Šta vi kažete na ovo?

iBalkan.net