Džeko i Ibrahimović po tri gola

LE: Džeko i Ibrahimović po tri gola

Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Fudbal” 17. 02. 2017. 10: 22- LE: Džeko i Ibrahimović po tri gola. Fudbaleri Mančester Junajteda pobjedili su Sent Etjen na “Old Trafordu” sa 3:0 u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope, dok je najubedljivi trijumf ostvarila Roma na gostovanju Vilajrealu – 0:4.

Od sedam utakmica večernjeg termina samo je duel Legija- Ajaks završen nerešenim rezultatom, dok su pobjede ostvarili još Anderleht, Atletik Bilbao, Bešiktaš i Šalke, Liona, Rostova, Fiorentine, Genta, Šahtjora, Kopenhagena i Krasnodara.

Sva tri gola za “crvene đavole” postigao je Zlatan Ibrahimović. Mrežu Francuza načeo je uz mnogo sreće, odnosno pomoć živog zida Sent Etjena, u 15. minutu, prednost je duplirao u 75, a tačku na još jedno dobro izdanje Murinjovog tima stavio je iz jedanaesterca u 88. minutu.

Raspoložen je bio i Edin Džeko, trostruki strelac za Romu u predgrađu Valensije. Goste je u vođstvo doveo Emerson u 32. minutu, a onda je na scenu stupio bosanskohercegovački napadač koji je golove postizao u 65, 79. i 86. minutu.
Poraz Zenita od Anderlehta 2:0 a značajan trijumf zabelježio je i Bešiktaš u Izraelu (1:3). Olimpijakos i Osmanli su na stadionu “Georgios Karaiskakis” u Pireju igrali bez golova, dok je Šahtjor slavio u Vigu protiv Selte sa 1:0, golom Blanko Lešuka u 27. minutu.
U prvom meču prve eliminacione faze Lige Evrope ruski predstavnik Krasnodar slavio je minimalnim rezultatom protiv Fenerbahčea. Jedini gol postigao je švedski internacionalac Viktor Kleson još u četvrtom minutu. Poslije toga obadvije ekipe su imale šanse da postignu gol, mada su domaćini bili bliži nego gosti da izbjegnu poraz.

Revanš u Istanbulu na programu je sledećeg četvrtka.

Semafor 1/16 finala Lige Evrope:

Krasnodar – Fenerbahče 1:0 (Klaeson 4)

AZ Alkmar – Lion 1:4 (Jahanbakš 68. jedanaesterac – Tusar 26, Lakazet 45+2, 57, Feri 90+4)

Astra – Genk 2:2 (Budesku 43, Seto 90 – Kastanje 25, Trusar 83)

Selta – Šahtjor 0:1 (Blanko Leščuk 27)

Rostov – Sparta 4:0 (Mevlja 15, Poloz 38, Noboa 40, Azmun 68)

Gent – Totenhem 1:0 (Perbe 59)

Ludogorec – Kopenhagen 1:2 (Keseru 81 – Aniset 2. autogol, Tutu 53)

Borusija Menhengladbah – Fiorentina 0:1 (Bernardeski 44)

Olimpijakos – Osmanlispor 0:0

Anderleht – Zenit 2:0 (Ačempong 5, 31)

Atletik Bilbao – APOEL 3:2 (Efrem 38 autogol, Aduric 61, Vilijams 72 – Efrem 36, Janiotas 89)

Hapoel Ber Ševa – Bešiktaš 1:3 (Barda 44 – Vilijam 42 autogol, Tosun 60, Hačinson 90+4)

Legija – Ajaks 0:0

Mančester Junajted – Sent Etjen 3:0 (Ibrahimović 15, 75, 88 jedanaesterac)

PAOK – Šalke 0:3 (Burgštaler 27, Mejer 82, Huntelar 90)

Viljareal – Roma 0:4 (Emerson 32, Džeko 65, 79, 86)