Fener, moćan u derbiju protiv “armejaca” CSKA

Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Košarka” 03. 02. 2017. 05: 52 Fener, moćan u derbiju protiv “armejaca” CSKA. Košarkaši Fenerbahčea savladali su u Istanbulu moskovski CSKA sa 77:71, u derbi meču 21. kola Evrolige. Olimpijakos lahko sa Uniksom, Barsa pala i u Kaunasu a Makabi u Bambergu. Armani čudesnim preokretom u Milanu “oteo” pobjedu Darušafaki.

Turski močni tim sa aziske strane grada Stambola je slavio i drugi put ove sezone nad ruskom ekipom i sada ima skor od 14 pobjeda i sedam poraza. CSKA je ostao na 15 pobjeda, koliko imaju i Olimpijakos i Real Madrid, ali španski tim ima meč manje i imaće priliku da preuzem lidersku poziciju poslije meča sa Baskonijom.

Najefikasniji u timu “kanarinaca” pobjedničkoj ekipi bio je Ekpe Judo sa 15 poena (6/8 za dva, 3/4 sl. bacanja) i 11 skokova. Bogdan Bogdanović je za pola sata na parketu imao 12 poena (1/5 za dva, 1/6 za tri, 7/8 slobodna bacanja) i osam asistencija.

Datome je dodao 10 poena, a jedan manje Slukas, dok je Veseli ubacio 6 poena.

U poraženoj ekipi raspoložen je bio samo De Kolo koji je imao 23 poena, tri skoka i četiri asistencija, a Higins je dodao 11. Miloša Teodosića još jednom nije bilo u ekipi.

U prvom dijelu susreta viđen je izjednačen meč, CSKA je uglavnom vodio, ali nijedna ekipa nije stekla osjetniju prednost. Tako je bilo sve do sredine treće četvrtine kada se Fenerbahče „odlijepio“ i u jednom momantu imao i deset poenta prednosti.

U poslednjoj četvrtini turski tim je čuvao vođstvo, prijetio je CSKA, ali Fenerbahče je imao spreman odgovor. Meč je mogao da ode i u dramatičniju završnicu, brzao je Fenerbahče, ali je grešio i ruski tim, pa je ekipa Željka Obradovića zabelježila novu zasluženu pobjedu.

FENER- CSKA Moskova’yı 77-71

Salon: Ülker Sports Arena

Sudije: Miguel Perez Perez (İspanya), Borys Ryzhyk (Ukrayna), Robert Lottermoser (Almanya)

Fenerbahçe: Sloukas 9, Nunnaly 7, Kalinic 2, Bennett, Udoh 15, Bogdanovic 12, Ali Muhammed 7, Datome 10, Antic 9, Vesely 6

CSKA Moskova: Jackson 3, Higgins 11, Kurbanov 6, Vorontsevich 8, Hines 5, Augustine 6, De Colo 23, Kulagin 4, Fridzon 2, Antonov, Freeland 3

1. Period: 15-14

Poluvrijeme: 36-40

3. Period: 60-51

Olimpijakos je bez većih problema zabeležio pobjedu u  ruskom Kazanju protiv Uniksa od 90:75, uz 25 poena Erika Grina, koliko je ubacio i Lengford kod domaćina.

Barselona je doživela novi neuspjeh, ovoga puta na gostovanju kod Žalgirisa – 89:85.

Po 17 poena za “zelene” ubacili su Ulanovas i Lekavičijus, dok je veteran Navaro zabelježio isto toliko koševa na suprotnoj strani.

Bamberg je savladao letargični Makabi bez većih problema. Bilo je 90:75 za njemački sastav, u čijim je redovima bolji od ostalih bio Strelnijeks sa 25 poena.

U poslednjem meču večeri, Armani je nakon velikog i senzacionalnog preokreta slavio pobjedu protiv Darušafake u Milanu – 89:87.

Vodio je tim iz Istanbula gotovo 35 minuta, najveća prednost iznosila je čak 25 razlike (68:43 u 25. minutu). Međutim, uslijedio je veliki preokret Milaneza, koji su predvodili Paskolo i Simon (obojica na kraju po 15 poena).