Pazarci očitali lekciju šampionu

Novi Pazar – Crvena zvezda 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
Dvorana: Pendik. Gledalaca: 1.100. Sudije: V. Simonović, A. Petrović. Trajanje meča: 76 minuta.
NOVI PAZAR: Ristić 9, Lopar 6, Daca 5, Šormaz 3, Radosavljević 18, Hamzagić 20, Zuković (libero), Božović, Has. Zatrić, Oković, Ham. Zatrić, Simić. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Gmitrović 3, Mašulović 8, Milutinović 5, Stojsavljević 15, Blagojević 8, Veljović 1, Jevtić (libero), Škrbić 2, Petrović 1, Nejić, Meljanac, Samardžić. Trener: Dragan Kobiljski.

Odbojkaši Novog Pazara, večeras su u veličanstvenoj utakmici pobedili OK Crvena Zvezda,  ubedljivo sa 3-0 po setovima. Nakon sedam uzastopnih poraza Pazarci su slavili pobedu nad Zvezdom.

Dragan Kobiljski, trener OK Crvena Zvezda nakon utakmice je rekao – Nemamo vremena da dugo tugujemo zbog poraza. Analiziraćemo sve gde smo grešili jer ćemo se uskoro opet susresti sa ekipom Novog Pazara. Mi već sutra naveče putujemo za Nemačku na utakmici osmine finala CEV Kupa i moramo se skoncetrisati, jer nas očekuje niz jakih mečeva. Čestitam ekipi Novog Pazara na dobroj igri i velikoj pobedi.

Nakon utakmice i Dušan Stojsavljević je čestitao sjajnim Pazarcima-Prvo bih čestitao ekipi Pazara na pobedi i super igri. U isto vreme, svaka čast navijačima koji su napravili fantastičnu atmosferu i tako pomogli svojoj ekipi . Ušli smo u utakmici jako loše, stalno smo se borili za prıključak a nismo iskoristili svoje šanse. Nadam se da ćemo u utakmici za KUP Srbije ovde u Novom Pazaru 25-26 februara igrati mnogo bolje i uspešnije.

Trener pobednika, Saša Stefanović  nije krijo svoje zadovoljstvo nakon pobede-Velika je radost pobediti aktuelnog prvaka i petostrukog prvaka države. Drago mi je zbog momaka jer znam da su živeli za ovu utakmicu. Dobro smo igrali a najponosniji sam na ekipu zbog 3 seta gde smo loše usli ali se i vratili i dobili set. Dobro smo igrali. İdemo od utakmice do utakmice. İmamo dosta gust raspored utakmica. Prvo idemo Vojvodini ali nadamo se da ćemo nastaviti u ovakvom ritmu.

Jedan od najzaslužnijih za pobedu nad Zvezdom nakon sedam poraza je İrfan Hamzagić sa sjajnih 20 osvojenih poena ali i sa sjanom igrom u odbrani. Nakon meča, İrfan je izjavio-Danas smo bili jako motivisani za pobedu. Bitna nam je jako ova pobeda ali nadamo se da će to od sada biti samo još jedna pobeda u nizu protıv Zvezde. Večeras smo igrali hrabro, nismo se predavali i naravno uspeh je došao.