Solunci pobedili Pazarce

Večeras, u hali Pendik odigrana je utakmica  šesnaestine finala Kupa Kupa Evropske odbojkaške konfederacije (CEV). 2017. izmedju  grčkog PAOK-a iz Soluna i OK Novi Pazar. Solunci su pobedili Pazarce u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2017. u konkurenciji odbojkaša. U sjajnoj atmosferi prepune dvorane “Pendik”, grčki PAOK iz Soluna, za koji igra Vlado Petković, pobedio je večeras Novi Pazar sa 3:1, po setovima 25:23, 22:25, 25:15 i 25:21, posle 113 minuta igre. Utakmicu Novi Pazar – PAOK posmatrao je Ivan Knežević, generalni sekretar OSS. Revanš utakmica odigraće se u četvrtak, 19. januara od 18,00 časova po našem vremenu u dvorani PAOK u Solunu.

Solunci nakon večerašnje utakmice imaju izglednu prednost pred revanš meč 19.01. 2017 godine u Solunu. Prve impresije nakon meča dao nam je tehničar gostujućeg tima Vlade Petković: ” Prvo bih se u ime kluba Paok, zahvalio na izuzetnom gostoprimstvu-bilo je savršeno sve. Što se tiče meča mislim da smo uživali svi u igri.

Atmosfera u publici je bila fantastična. Igrali smo onoliko koliko smo bili u mogućnosti-ipak smo putovali 11-12 sati. Dobro smo igrali mada je bilo propusta u nekim trenucima ali čestitam i svojoj ekipi kao i igračima Novog Pazar. Mada nas  sad očekuju prvenstveni mečevi u Grčkoj mislim da smo sa ovom utakmicom na neki način već prošli dalje u osminu finala Kupa Kupa Evropske odbojkaške konfederacije (CEV). 2017. Atmosfera na samoj utakmici je bila fantastična i na to sam upozorio pre meča svoje saigrače. Rekao sam im da ceo grad živi za ovaj meč. Kod nas iskreno i nema ovako punih dvorana , uglavnom dolaze na utakmicama PLAY OFF.

Trener Saša Stefanović je žalio za ispuštenom prednošću u prvom setu: “Možda da smo dobili taj set , rezultat bi bio mnogo drugačiji. Kod rezultata 21-19 za nas oni su uspeli da vrate takozvanu ničiju loptu i tu se prelomio prvi set. Ja sam ponosan na sve moje igrače što su priuštili svom gradu ovako jednu lepu utakmicu, spektakl. Žao mi je što se nismo predstavili onako, kakvi smo. Nije ovo naša najbolja predstava. Imali smo problema oko serviranja ali za mene je to razumljivo. Ipak je ovo bio preveliki pritisak za sve a posebno na domaće igrače iz Pazara.

Mi se ne predajemo, znam da možemo bolje a sigurno i sama ekipa Paok-a. Ako nas posluži servis u revanšu, verujem i dalje da mi imamo “oružja” da napadnemo Paok. Sigurno da je ovde rezultat mogao da bude drugačiji ali eto ponestalo nam je snage pri kraju. Zahvalio bih se svim igračima koji su dali sve od sebe. U stvari ovo je ono gde smo u Evropi.. Dva seta smo ravnopravni i zato treba da se i dalje razvijamo kako bismo mogli parirati svima. Moramo formu dovesti na još veći nivo. Najbitnije je da smo puni pozitivnih utisaka”, izjavio je trener OK Novi Pazar Saša Stefanović.

Revanš utakmica šesnaestine finala Kupa Kupa Evropske odbojkaške konfederacije (CEV). 2017. se igra 19.01.2017 godine u Solunu.

Pobednik duela Novi Pazar – PAOK igraće u osmini finala protiv pobednika duela Tur (FRA) – Volejbal Brno (CZE). Mečevi osmine finala Kupa CEV na programu su 1. i 15. februara.