Žocov, Fenerbahče kao gost nokauitirao “armejce” CSKA

Žocov, Fenerbahče kao gost nokauitirao armejce CSKA

Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- SPORT” 24 . 12. 2016. 00: 02- Žocov, Fenerbahče kao gost nokauitirao “armejce” CSKA u reprizi prošlosezonskog finala Euroliga za poraz u meču za trofej.

Ne može da zameni titulu prvaka Evrope, ali i te kako je slatko! Fenerbahče je u reprizi finalnoig meča EUrolige za prošlu sezonu savladao CSKA u Moskvi u superzanimljivom meču sa 95:79 i nanio tek drugi poraz aktuelnim kontinentalnim vladarima ove sezone. Duel dva najbolja tima Evrope donio je vrhunsku košarku, preokrete, sijaset sjajnih poteza i jednu doktorsku distertaciju na temu kako se igra odbrana.

Klub iz Istanbula trijumfovao je poslije dodatnih pet minuta rezultatom 95:79 (13:23, 23:18, 22:18, 17:16, 20:4). U izjednačenom meču poslije vođstva Moskovljana od 75:72 na 27 sekundi prije kraja gosti su serijom od 14: 0 riješili pitanje pobjednika. Sve je moglo da bude drugačije da je Miloš Teodosić u poslednjoj sekundi meča pogodio trojku za pobjedu (ukupno 3/12 za tri poena).

Goste je do trijumfa vodio odlični Bobi Dikson sa 25 poena, a pratili su ga Ekpe Judo sa 17 i Nikola Kalinić sa 13 poena. Na drugoj strani Teodosić je ubacio 21 poen uz po pet asistencija i skokova, ali i devet izgubljenih lopti. Pored njega vrlo dobri su bili Voroncevič sa 15 i Kurbanov sa 12 poena.

A onda mala defanzivna klinika najtrofejnijeg trenera Evrope u dodatnih pet minuta. CSKA tri minuta nije mogao da postigne koš, a za to vrijeme Fenerbahče je ubacio sve. Prvo Naneli, pa pet poena Diksona u pet sekundi, onda Kalinić za dva i to je za tili čas bilo 84:75. Poslednji trzaj prvaka Evrope bio je šut Tea za tri sa devet metara. Srbin nije pogodio, Dikson sa druge strane jeste i to je bilo to- 95:79.

CSKA Moskova: 79 – Fenerbahçe: 95

Sportska dvorana: Megasport Arena

Sudije: Daniel Hierrezuelo (Spanija), Robert Lottermoser (Njemačka), Jakub Zamojski (Poljska)

CSKA Moskova: Jackson 11, Higgins 2, Kurbanov 12, Vorontsevich 15, Freeland 2, Teodosić 21, Hines 4, Antonov 3, Kulagin, Augustine 5, Fridzon 2, Khryapa 2

Fenerbahçe: Sloukas 3, Nunnally 11, Datome 4, Antić 4, Vesely 10, Udoh 17, Ali Muhammed 25, Kalinić 13, Melih Mahmutoğlu 8

1. Period: 23-13
Poluvrijeme: 41-36
3. Period: 59-58
Kraj regularni: 75-75
5 faula: 39.43 Augustine (CSKA Moskova)

Košarkašima Makabija nije bilo dovoljno ni 19 poena prednosti u duelu sa Darušafakom pošto su na kraju doživeli i peti uzastopni evroligaški poraz – 86:84 (13:22, 18:26, 27:13, 28:23) pa će imati ozbiljan problem u nastavku sezone da se domognu mijesta koje vodi u plej- off.

Klub iz Istanbula do osme pobjede vodili su fantastični Skoti Vilbekin sa 23 poena (trojke 5/9) i Vil Klajburn koji je dodao 20 poena uz čak 12 skokova, a pomagao im je i Bred Vonamejker sa 15 poena. Na drugoj strani Endrju Gaudlok je ubacio 23, a Viktor Rad 17 poena.

Uzbudljivo je bilo i u Atini gde je Panatinaikos upisao devetu pobedu i naneo je peti poraz Baskoniji rezultatom 69:68 (27:18, 10:23, 18:18, 14:9) i ako su gosti imali napad za pobjedu, ali se Buboa nije najbolje snašao u poslednjih 15 sekundi.

U domaćem timu najbolji je bio Singlton sa 23 poena (19 u prvoj četvrtini), a pratili su ga Džejms sa 16 i Kalates sa 14 poena. Kod gostiju Šengelija sa 17 poena bio je najjefikasniji igrač tima.