Bosfor na nogama, CSKA dolijao, Dačka kolosalna

dada_1Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- SPORT” 17. 11, 2016. 07: 20- Bosfor na nogama, Darušafaka nanijela prvi poraz CSKA. Dačka ili kako se na evropskoj strani grada na Bosforu “tepa” Darušafaki je nanijela prvi poraz košarkašima CSKA iz Moskve  u sedmom kolu Evrolige, 91:83.

Moskovski CSKA pretrpeo je večeras prvi poraz u sezoni, pošto je u okviru 7. kola Eurolige izgubio od Darušafake u Istanbulu rezultatom 91:83 (30:18, 19:19, 24:20, 18:26).

Košarkaši Darušafake su bili bolji tokom prve tri četvrtine, i stalno  povećavali prednost i uoči posljednje četvrtine  imali vođstvo od 16 poena.

Moskovski  klub se “probudio” u četvrtoj četvrtini i minut i po pre kraja smanjio razliku na samo poen.

Ipak, ekipa CSKA nije imala snage u završnici, pa je doživeo prvi poraz u sezoni, dok je Darušafaka na drugoj strani zabelježila petu pobjedu.

THY EUROLEAGUE’İN 7. HAFTASINDA DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ EVİNDE CSKA MOSKOVA’YI 91-83 MAĞLUP ETTİ. BU SONUÇLA DAÇKA EUROLEAGUE’DE 5. GALİBİYETİNİ ALIRKEN CSKA MOSKOVA İSE İLK YENİLGİSİYLE TANIŞTI. (MEHMET ŞİRİN TOPALOĞLU/İSTANBUL-İHA)

Košarkaše Darušafake je predvodio Bred Vonamejker sa 18 poena, pet skokova i sedam asistencija, a najefikasniji u turskom klubu bio je Džejms Anderson sa 20 poena.

Nando de Kolo i Kori Higins bili su najefikasniji u CSKA sa po 17 poena, dok je odličan bio i kapiten srpske reprezentacije Miloš Teodosić sa 15 poena i 10 asistencija.

U ostalim mečevima koji su sinoć odigrani, košarkaši Olimpijakosa savladali su Barselonu sa 59:52 i tako zabeležili četvrtu pobjedu u takmičenju, koliko imaju i izabranici Jorgosa Barcokasa.

Žalgiris je protiv Galatasaraja (87:75) stigao do druge pobjede u Evroligi, dok su gosti iz Istanbula ostali na samo jednom trijumfu, u prošlom kolu protiv Olimpijakosa.

Kod gostiju su najefikasniji bili Kori Higins i Nando De Kolo sa po 17 poena, a Miloš Teodosić je ostvario “dabl-dabl” učinak od 15 poena i 10 asstencija.

U narednom kolu Darušafaka gostuje Galatasaraju, dok će prvoplasirana ekipa na tabeli dočekati Žalgiris.

U posljednjem meču sedmog kola, košarkaši Real Madrida pobjedili su na svom terenu Panatinaikos sa 87:84.

dacka-da-zaferin-mimari-konustu-2518066Darušafaka Doğuş 91-83 CSKA Moskva

Dvorana: Arena Abdi İpekçi
Sudije: Ilija Belošević (Srbija), Saso Petek (Slovenija), Miloš Koljenšić (Crna Gora)
Darušafaka Doğuş: Wilbekin 9, Clyburn 14, Wanamaker 18, Semih Erden 4, Anderson 20, Birkan Batuk 4, Moerman 11, Furkan Aldemir 3, Slaughter 5, Bertans 3
CSKA Moskva: De Colo 17, Augustine 8, Kurbanov 2, Jackson 5, Vorontsevich, Teodosic 15, Fridzon 3, Antonov 2, Higgins 17, Khryapa 3, Hines 11, Kulagin
1. Period: 30-18
Poluvrijeme: 49-37
3. Period: 73-57
Pet faulova: 38.46 Kurbanov (CSKA Moskova)