BiH bez trijmumfa u Pireju- gol u 95. minutu

20161113_2_20119123_15999417_webSarajevo, Atina– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport” 14. 11, 2016. 10: 00- BiH bez trijmumfa u Pirej- gol u 95. minutu.”Zmajeve” su sekunde dijelile za trijumfalan prolazak kroz Pirej u derbiju četvrtog kola Grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

U izuzetno napetom susretu sa dosta emocija Grčka je ipak uspjela da izbjegne prvi poraz u ovim kvalifikacijama, a spas joj je donio Georgios Cavelas- 1:1. U finišu utakmice bilo je i incidenata- dva crvena kartona u samo dva minuta za Edina Džeka i Papadopulosa, a mira nije bilo ni na tribinama. Grcima nije bilo dovoljno što su prebili navijače BiH u oči meča, već su ih provocirali i tokom samom duela i to na način koji će sigurno biti sankcionisan od strane UEFA.

noz_zica_srebrenica_na_karaiskakisu_235234_213912_bigTransparenti poput “Nož, žica, Srebrenica” sigurno nisu prošli neopaženo od strane delegata…

BiH je izvanredno odigrala prvo poluvreme i potpuno nadigrala ekipu nJemačkog stručnjaka Mihaela Skibea. Sve je rezultirao pogotkom Miralem Pjanića iz slobodnog udarca u 32. minutu.

Slika na terenu promijenila se u nastavku. Domaćin nije briljirao, ali je bio nešto bolji i uspIo je da se spase golom pomenutog Cavelasa sa oko 20 metara…

590_06a786e70b686de3a1c0e8d0a0fa39301Grčka 1 : 1 Bosna i Hercegovina