Fener stil, petarda pred Manchester United FC, Višća postigao dva gola…

Fener stil, petarda pred Manchester United FC, Višća postigao dva gola…

581631af18c7732dc0e1a310Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Fudbal” 31. 10, 2016- 10: 45.: Fener stil, petarda pred Manchester United FC. Dva gola Robina van Persija, u strelce se upisao i Martin Škrtel. Bešiktaš na gostovanju u Ankari, Šampionu samo bod od Genčlera. Višća postigao dva gola za 11 minuta, Istanbul na vrhu tabele…

Kao da se desilo čudo. Fenerbahče pod vođstvom Dika Advokata uspio je da veže dvije pobjede u turskoj Superligi.  Prvi put ove sezone. Kanarinci su to uradili u velikom stilu, pošto su na svom terenu demolirali Karabuk sa 5:0 u devetom kolu domaćeg šampionata.

fbsev1Ipak, ni na ovoj utakmici nije moglo bez penala za velikana iz Istanbula i crvenog kartona za protivnika. Upravo na taj način je Fenerbahče načeo rivala. U 18. minutu Robin van Persi je postigao gol, a u strelce se upisao i u 48. minutu.

Karabuk je, inače, sa igračem manje na terenu ostao u 29. minutu kada je drugi žuti karton zaradio Čejhun Gulselam.

Još dvojica bivših premijerligaških igrača zatresla su mrežu Karabuka na ovoj utakmici, radi se o Martinu Škrtelu koji je bio precizan u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena i Džermejnu Lansu koji je to uradio u 53. minutu.

Marokanac Atif Šešue bio je strelac četvrtog pogotka za Fenerbahče u 52. minutu.

cc_mynetcrop_w-640_h-360FENERBAHÇE – K.KARABÜKSPOR: 5-0

Stadion: Ülker Arena
Sudiska trojka: Fırat Aydınus, Serkan Ok, Hakan Yemişken
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Şener Özbayraklı, Kjaer, Skrtel, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal (Min. 57 Neustaedter), De Souza, Lens, Chahechouhe, Volkan Şen (Min. 77 İsmail Köybaşı), Van Persie ( Min. 66 Sow)
Kardemir Karabükspor: Ahmet Şahin, Kerim Zengin, Dany, Gaman, Latovlevici, Poko, Ceyhun Gülselam, Skulason, Traore (Min. 56 Serdar Deliktaş), Tanase (Min. 82 Osman Çelik), Yatabare (Min. 56 İlhan Depe)
Strelci: Min. 18 (Penaltıdan) ve 48 Van Persie, Min. 45+2 Skrtel, Min. 52 Chahechouhe, Min. 53 Lens (Fenerbahçe)
Crveni karton: DMin. 29 Ceyhun Gülselam (Kardemir Karabükspor)
Žuti karton: Min. 17 Skulason, Min. 19 Dany (Kardemir Karabükspor)

fft104mm3896061Serija Bešiktaša od pet vezanih pobjeda završena je! Poslije trijumfa u Napulju, pa ubjedljive pobjede nad Antalijom prošlog vikenda, šampion Turske odigrao je samo 1:1 na gostovanju u prestolnici Turske Genčlerbirligiju, čime je omogućio Bašakšehiru da se osami na vrhu.

Glavni krivac za ovakav ishod u Ankari protiv Genčlera jeste golman Bešiktaša, Španac Fabri koji je u 27. minutu potpuno bespotrebno izletio na 30- 35 metara od svog gola i tamo pogrešio, što je Serdar Gurler kaznio- 1:0. Do pauze rezultat se više nije mijenjao.

Gosti su na vrijeme uspjeli da izjednače, ali i pored toga do preokreta nisu mogli. Na 1:1 poravnao je Brazilac Anderson Taliska, ljetošnje pojačanje iz Benfike, kome je to bio četvrti pogodak u sezoni. Svemu je prethodio dobar centaršut Rikarda Kvarežme.

fft226_mf7883423-1Bešiktaš jeste imao kontrolu, loptu više u svom posjedu, no Genčler je sačuvao veoma značaj bod u džepu. Senolu Gunešu nije pomoglo ni to što je od 46. minuta na teren poslao Vinsenta Abubakara. Duško Tošić odigrao je svih 90 minuta na poziciji štopera…

Višća na učinku od šest pogodaka i pet asistencija ove sezone…

Istanbul Basaksehir slavio je ubjedljivu pobjedu protiv Akhisarspora (5:1) u okviru devetog kola turske Superlige, u kojoj je ključnu ulogu imao bh. reprezentativac Edin Višća (26).

Višća je bio dvostruki strijelac i asistent za svoj tim, koji se sedmim trijumfom vratio na prvo mjesto i sada ima dva boda više od Besiktasa.

569b9a13-6d24-4a3a-bf3a-2d410a0a0a64-visca11-e1441016002602-718x446Bh. ofanzivac pogađao je u 20. i 31. minuti, oba puta na asistenciju Undera, koji je doveo svoj tim u vodstvo u 16. minuti.

Višća je sjajnu partiju krunisao asistencijom za Tekdemira u 39. minuti.

U nastavku je pobjedu Basakshira potvrdio Mossoro (54’), dok je jedini strijelac za goste bio je Rodallega u 28. minuti.

Višća je s današnja dva gola došao do učinka od šest pogodaka na ukupno 12 ovosezonskih nastupa u dresu istanbulskog tima, za koji je upisao i pet asistencija.

U prvenstvu je bio strijelac četiri puta, a u isto toliko navrata se upisao u asistente.