Konačno Fenerbahče, neko je morao popiti petardu

836458Istanbul, objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport- Fudbal” na 19. 09. 2016 u 21: 50: 10- Konačno Fenerbahče! Prekinut je Fenerov dugački post, prvi trijumf i– petarda! Istanbulski gigant sa aziske strane grada Fenerbahče upisao prvu recku poslije tri meča i dva poraza.

Ove noći zvjezde su potpuno sjale na evropskoj strani grada Stambola na stadionu Redžep Tajip Erdogan na Kasimpaši. Potpuno nevjerovatno za milione navijača popularnih “lanarinaca” dijelovao je pogled na tabelu turske Super lige. To se vidjelo pred početak četvrtog kola, posebno kada se pažnja obraćala na najveće dosadašnje iznenađenje Bašakšehir, ali i na Fenerbahče i njegovu poziciju.

kasimpasa-fenerbahce-1-5-7671898Fenerbahče pred četvro kolo turske Super lige sa samo jednim osvojenim bodom iz tri utakmice. Mnogi su bili u nevjerici i pitali su se šta se to desilo sa istanbulskim gigantom, ali izgleda da je ekipi Dika Advokata bilo potrebno malo više vremena da stvari dođu na svoje.

Zato je Fenerbahče u gradskom derbiju i u susretu sa slabašnom Kasimpašom došao do trijumfa u pravom trenutku, jer je Fener konačno slavio i pobjedio i to kao formalni gost rezultatom 1: 5.

sow2S obzirom da je u pitanju trijumf nad ubjedljivo najslabijim timom prvenstva i nije neko iznenađenje, ali Feneru je baš takva pobjeda bila potrebna da bi se samopouzdanje podiglo na najviši nivo.

A sve je mnogo bolje izgledalo već u 11. minutu, kada je Souza probio barijeru, matirao protivničkog golmana nakon što se našao usamljen u kaznenom prostoru i započeo ludu seriju golova. Samo devet minuta kasnije Ozan Tufan je duplirao prednost kanarinaca i preciznim udarcem glavom sa dobrih devet metara, da bi neposredno prije odlaska na odmor Emanuel Emenike dodatno uvećao razliku i praktično ovjerio tri boda.

fener-uzgun-125Mada je domaćin stigao do gola u 57. minutu preko Toruna, s bele tačke, bio je to samo gol utehe, koji nije mnogo pomogao.

Jer, tek što je ušao u 72. minutu Musa Sow je iz prvog dodira lopte ponovo vratio tri gola prednosti, da bi potom i drugi rezervista Ismail Kobajaši postavio konačni rezultat tek nekoliko trenutaka pošto je zadužio mjesto na terenu.

Fenerbahče i dalje ima veliki zaostatak za Bašakšehirom, koji ima sve četiri pobjede, dok aktuelni šampion Bešiktaš ima dva boda manje, kao i Galatasaraj. Upravo ta dva gradska rivala u narednom kolu će omjeriti snage u velikom derbiju na renoviranom i novom stadionu Inoni. Bešiktaš i Galatasaray če odmjeriti koliko i u kojoj su formi u petom kolu turske Super lige.

kasimpasa-fenerbahce-maci-canli-izle-kasimpasa-fb-sifresiz-izle-1474304469

Kasımpaşa 1-5 Fenerbahçe

Stadion: Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan
Sudiska trojka: Hüseyin Göçek, Mustafa Emre Eyisoy, Kemal Yılmaz
Kasımpaşa: Ramazan Köse, Popov, Otigba, Titi, Bozhikov, Veysel Sarı (Dk. 46 Abdullah Durak), Pavelka, Tunay Torun, Adem Büyük, Castro (Dk. 85 Shala), Etoundi (Dk. 46 Eduok)
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Van der Wiel (Dk. 46 Şener Özbayraklı), Kjaer, Skrtel, Hasan Ali (Dk. 79 İsmail Köybaşı), Mehmet Topal, Ozan Tufan, De Souza, Lens (Dk. 71 Sow), Volkan Şen, Emenike
Gollgeteri: Dk. 11 De Souza, Dk. 20 Ozan Tufan, Dk. 45 Emenike, Dk. 73 Sow, Dk. 84 İsmail Köybaşı (Fenerbahçe), Dk. 57 Tunay Torun (Penaltıdan) (Kasımpaşa)
Žuti kartoni: Dk. 36 Van der Wiel, Dk. 42 Mehmet Topal, Dk. 44 Ozan Tufan, Dk. 56 Lens (Fenerbahçe), Dk. 69 Otigba, Dk. 90+1 Pavelka (Kasımpaşa)