Pazarcima poraz a Vojvodini aplauz

14360443_10209529523382365_477964037_o

Fudbaleri Vojvodine slavili su  u Novom Pazaru sa 2:1 u zaostalom meču 1. kola Superlige.

Pred oko 2.500 gledalaca, strelci su bili Rušević u 68. minutu za domaće, odnosno Trifunović u 67. i Stanojlović (autogol) u 77. minutu za goste.

Vojvodina je u prvom poluvremenu je imala nekoliko solidnih prilika, ali je i domaćin u nastavku imao dve sjajne šanse za gol. Ipak, crveno-beli iz Novog Sada su uspeli prvi da dođu u vođstvo golom Trifunovića u 68. minutu nakon dobrog proigravanja Malbašića. Samo minut kasnije izjednačio je Rušević posle centaršuta nekadašnjeg igraca “lala” Alivodića. Ipak, gosti su došli do pobede posle nespretne reakcije Stanojlovića koji je zatresao sopstvenu mrežu

14359634_10209529518742249_1620626431_o

Posle osam odigranih kola Vojvodina je na drugoj poziciji sa 20 bodova, ima dva manje od vodeće Zvezde i četiri više od trećeplasiranog rada. Sa šest pobeda i dva remija ovo je najbolji start Novosađana u šampionatu u ovom stoleću. Ekipi Nenada Lalatovića sada predstoje dva meča na Karađorđu, najpre u nedelju dočekuju Borac u 9. kolu, a potom u sredu Bežaniju u 1/8 finala Kupa Srbije. Potom sledi i pravi ispit, gostovanje na Marakani 25. septembra. Novom Pazaru predstoje vrlo teske I veoma niezvesne utakmice prvo u subotu sa Mladosti iz Lucana I u sredu kup utakmica gde gostuju u Bački jarak .

14360304_10209529518382240_102475016_o

Trener Vojvodine Nenad Lalatović nagovestio je posle današnje pobede njegovog tima u Novom Pazaru od 2:1 da će to biti njegova poslednja utakmica na klupi novosadskog tima. “Sa druge pozicije ne odlazi se lako, ali ne želim da budem taj koji će u decembru sledeći napustiti klub. Ja ću možda otići malo ranije. Nekima smeta moj karakter, što radim časno i pošteno i što ne dozvoljavam nekim ljudima da mi priđu. Kod mene igraju samo najbolji. Jednostavno, ne želim da prođem kao neki”, rekao je Lalatović novinarima posle utakmice.Hvala publici, nigde nisam doživeo ovakve ovacije. Ganuli su me. Na ovakvom gostovanju ne smete da primite gol odmah posle vođstva, ali ova ekipa liči na mene i ima karakter. Veruju u pobedu, nikoga se ne plaše i bog nas je nagradio tim drugim golom”, ocenio je Lalatović.

14374632_10209529520862302_1791150455_o

“Utakmica je bila tvrda i neizvesna, a način na koji smo primili drugi gol doveo je do toga da smo prestali da verujemo da možemo. Takođe, fizički utoršak bio je veliki, nije lako protiv tima sa ovakvim potencijalom. Brine me što smo se fizički i emotivno ispaznili, a već u subotu nas čeka nova utakmica. Nažalost, nemam veliku mogućnost rotacije”, naveo je Marić.

14315833_10209529518302238_678760772_o

Osim toga, na utakmici se juče  na stadionu prolomio gromki aplauz za navijače Vojvodine. Naime, dan pre utakmice na zvaničnom sajtu Vojvodine i njihovih navijača objavljen je  tekst u kojem navijači Vojvodine svim navijačimima FK Novi Pazar i pripadnicima islamske veroispovesti čestitaju Kurban Bajram. Oficijelni spiker na utakmici, Fehim Feša Karišik je pročitao ovu poruku  pre početka utakmice, što je izazvalo pravu erupciju zadovostva na utakmice i prolomio se veliki aplauz na gradskom stadionu u Pazaru.