Riad Bajić sa dva gola nokautirao šampionski Bešiktaš

torku-konyaspor-2-1-besiktas-maci-ozeti-ve-golleri-konya-besiktas-maci-skoru-gen-1463594676Istanbul– objavljeno u kategoriji “Vijesti- Sport” na 26. 08. 2016 u 23: 50: 10-  Riad Bajić sa dva gola nokautirao šampionski Bešiktaš. Crno- bijeli iz Istanbula igrali 2:2 protiv Konje. Drugi meč i prvi kiks za Bešiktaš.
Imali su crno- bijeli iz Istanbula i vođstvo na ovom duelu, ali je Riad Bajić sa dva gola uništio planove favorizovanim gostima – 2:2.

Ono što bi trebalo istaći je dobra igra Duška Tošića koji je u prvom poluvremenu dosta učestvovao u kreiranju šansi, bio je jedan od najagilnijih na terenu. Za realizaciju je bio zadužen Tosun koji je dao gol za vođstvo i to je njegov treći gol ove sezone iz tri udarca.

beraber-640Ipak Riad Bajić je bio dobro raspoložen i sa dva gola je donio remi svom timu. Jako važan. Čak su gosti ostali sa igračem manje u 82. minutu jer je Ujsal dobio drugi žuti karton. Svih 90 minuta – i to vrlo dobro – u dresu Konje odigrao je još jedan srpski internacionalac, Jagoš Vuković.

Uz Riad Bajića u timu Atiker Konyaspor u timu je bio i odlični bh veznjak Amir Hadziahmetović a na Deni Milosević je u igru ušao pred kraj susreta. Pomoćni trener u istom klubu dugo vremana ja naš internacionalac Fahrudin Omerović.

U drugom meču Alanja je dobila Antaliju s 2:1 golom u 93. mintuu koji je dao Džonatan Ajite. Zanimljivo je da je Antalija prije ovog susreta dobila samo jednu od poslednjih 13 utakmica na strani u šampionatu. Onda ovaj poraz od Alanje i ne deluje toliko neočekivan.

57c033a8c03c0e159826b41cKonyaspor 2-2 Beşiktaş

Stadion: Konya Büyükşehir Belediye
Sudije: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarık Ongun
Atiker Konyaspor: Serkan Kırıntılı, Skubic, Ali Turan, Vukovic, Mehmet Uslu, Volkan Fındıklı, Ali Çamdalı (Dk. 88 Douglas), Ömer Ali Şahiner, Hadziahmetović, Rangelov (Dk. 63 Milosević), Bajic (Dk. 71 Hora)
Beşiktaş: Tolga Zengin, Beck, Necip Uysal, Marcelo, Tosic, Quaresma (Dk. 87 Ömer Şişmanoğlu), Oğuzhan Özyakup (Dk. 63 Rhodolfo), Hutchinson, Tolgay Arslan (Dk. 77 Kerim Frei), Olcay Şahan, Cenk Tosun
Golgeteri: Dk. 8 ve 60 Bajic (Atiker Konyaspor), Dk. 14 Olcay Şahan, Dk. 52 Cenk Tosun (Beşiktaş)
Crveni karton: Dk. 82 Necip Uysal (Beşiktaş)
Žuti kartini: Dk. 39 Riad Bajić, 45+2 Ali Çamdalı, Dk. 45+4 Ali Turan, Dk. 75 Ömer Ali Şahiner (Atiker Konyaspor), Dk. 45+4 Tolga Zengin (Beşiktaş)