Čarobnjak Emenike srušio Kneževe Monaka

KOLUMNA-1-2-300x225ISTANBUL– objavljeno u kategoriji SPORT za 27.07.2016 22:50:10- Čarobnjak Emenike srušio Kneževe Monaka. Fudbaleri Fenerbahčea pobjedili su na svom stadionu ekipu Monaka sa 2:1 u derbiju trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a utakmicu na stadionu Šukru Saračoglu obeležio je fenomenalni Emanuel Emenike.

Sportska reporterska ekipa regionalnog portala http://ibalkan.net bila je uz atletsku stazu i na press trebini Šukru Saračoglu stadiona na aziskoj strani grada Istanbula u  u derbiju trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Fenerbahče- Monako.

I uzalud je bilo to što je gol za Monako postigao Radamel Falkao poslije dugo, dugo vremena, kada je Nigerijac u dresu Fenera dva puta tresao mrežu.

fenerbahce-2-1-monaco-maci-ozeti-ve-golleri-f-bahce-monaco-maci-skoru-genis-ozet-1469651436Drugi pogodak Emenike je bio baš spektakularan, jer je u 61. minutu volej udarcem sa 15-ak metara pocijepao mrežu rivala iz Monte Karla.

Prethodno je ovaj fudbaler u 39. minutu iskoristio zaista amatersku reakciju odbrane i golmana Monaka i najavio dobar rezultat Fenerbahčea.

Gol koji je dao Falkao u 43. minutu, međutim, svakako je ulio nadu gostima koji će na svom terenu u revanšu ipak imati ulogu blagog favorita.

Nešto manje zanimljiva utakmica viđena je na stadionu u Žilini gde je Trenčin kao domaćin dočekao Legiju i izgubio sa 1:0.

Poljaci su uz dosta prolivenog znoja i uloženog truda opravdali ulogu favorita i napravili značajan iskorak ka evropskoj jeseni makar u Ligi Evrope.

fenerbahce-monaco-maci-ne-zaman-saat-kacta-hangi-kanalda--7405911STADION: Ülker Arena

SUDIJE: Jesus Gil Manzano, Angel Nevado Rodriguez, Jose Miranda( Španija)

FENERBAHÇE: Ertuğrul, Kjaer, Skrtel, Neustadter, Van der Wiel (Stoch 90+1), Souza, Hasan Ali Kaldırım, Salih (Şener dk. 82), Ozan, Fernandao, Emenike (Aatif dk. 71)

REZERVE: Fabiano, Hakan, Yasir, Caner Koca
TEHNIK DIREKTOR: Moterio Almeida

MONACO: De Sanctis (Badiashile dk. 13), Sidibe, Jemerson, Raggi, Mendy, Dirar (Silva dk. 76), Fabinho, Bakayoko, Lemar, Falcao, Germain (Cavaleiro dk. 86)

REZERVE: Carrilio, Traore, Tisserand, N’Doram
TEHNİK DİREKTOR: Leonardo Jardim

STRELCI: Emenike (dk. 39 ve 61) (Fenerbahçe), Falcao (dk. 42) (Monaco)
ŽUTI KARTONI: Souza, Fernandao (Fenerbahçe), Falcao (Monaco)