EP, Elzan Bibić sa rekordom osmi u finalu na 800 metara

Elzan-Bibic-1-620x350TBILISI– objavljeno u kategoriji Sport na 17.07.2016 22:50:10- Posle titule na 3000 metara na Evropskom prvenstvu juniora u Tbilisiju,  atletičar Elzan Bibić nije uspeo da dođe do medalje i na 800 metara.
Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić zauzeo je osmo mesto u današnjem finalu trke na 800 metara na Evropskom prvenstvu za mladje juniore u Tbilisiju, u Gruziji.

Ovaj 17- godišnji Novopazarac ostvario je rezultat od minut, 56,12, dok je evropski šampion postao Džordž Mils iz Velike Britanije sa vremenom minut i 48,82 sekunde. Drugo mesto u finalu pripalo je Italijanu Andrei Romaniju sa minut i 49,58, a treći je bio njegov sunarodnik Simone Barontini sa minut i 49,78.

Bibić je na takmičenju u Tbilisiju osvojio zlatnu medalju u trci na 3.000 metara, dok je u polufinalu na 800 metara istrčao državni rekord za mlađe juniore u vremenu minut i 51,16 sekundi.
elzan-bibic-620x264-640494682020160713163211Bibić, će od 19. do 24. jula učestvovati na Svetskom prvesntvu za starije juniore u poljskom Bidgošću, gde je prijavljen za discipline 1.500 i 5.000 metara.

Evropsko prvenstvo za mlađe juniore u Tbilisiju završilo se danas, a Bibićevo zlato na 3.000 metara jedina je medalja za Srbiju na tom takmičenju.

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić plasirao je predhodno danas u finale discipline 800 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore u Tbilisiju, osvojivši četvrto mesto u drugoj polufinalnoj grupi.

7414834675787e2c5e712d297133939_w640On je istrčao najbolji lični rezultat od minut, 51 sekunde i 16 stotinki i na taj način oborio dosadašnji državni rekord u uzrastu mlađih juniora, koji je vremenom 1:51,31 minuta držao Komnen Cvijović.

Pobedu u drugoj kvalifikacionoj grupi ostvario je Džordž Mils iz Velike Britanije sa 1:50,65 minuta, a iz te grupe u finale su se plasirali još Irac Kevin Megrat i Andrea Romani iz Italije, koji su, tim redosledom, zauzeli drugo i treće mesto sa istovetnih 1:51,03.
 Bibić je zauzeo poslednje osmo mesto na trci, a sam ulazak u finale je za njega uspeh jer je prethodno dominirao na 3000 metara, a zatim je morao da trči i kvalifikacije i polufinale na 800. metara što je iscrpljujuće.
Nedjutim, Bibić je prvih 400 metara istrčao na začelju, zatim je pokušao  u nastavku da stigne ali je to bila  brza trka   za njega i nije uspeo da stigne vodeće takmičare koji su pobegli 20 metara ispred.
Ekskluzivno za portal ibalkan.nefoto- Novi Pazar Senad Senko Župljanin

TBILISI, GEORGIA - JULY 14: Elzan Bibic of Serbia competes in the Boys 3000 Meters during European Athletics Youth Championships on July 14, 2016 in Tbilisi, Georgia. (Photo by Joosep Martinson/Getty Images for European Athletics)