Elzan Bibić i Mrkanović Belmin prvi na Balkanu za mlađe juniore

IMG_0034-1024x576KRUŠEVAC– — Najmasovnija Balkanijada za mladje juniore je održana na stadionu Radomir Mićić Miče u Kruševcu. Takmičenja su bili u subotu 02. i 03. jula sa početkom u 13 časova. Prijavljeno je oko 500 atletičara iz 15 zemalja Balkana, što je rekordan broj.

Atletski klub Kruševac je uz pomoć ASS-a napravio odlično takmičenje. Nadamo se da će se u ovom gradu nakon uspješno organizovane Balkanijade za mladje juniore/ke, svake godine održati jedan atletski miting.

Po vrelom danu i sjajnim uslovima “pljuštali” su državni rekordi juče i danas u Kruševcu kao i medalje atletičara.

IMG_0035Bosna i Hercegovina je pokazala i da ima odlične mlade talentovane šampione.

Atletičar Novog Pazara i reprezentativac Srbije Elzan Bibić pobjedio je u trci na 3.000 metara na Prvenstvu Balkana za mlađe juniore u Kruševcu.

Na 3000m, Elzan Bibić, daleko ispred svih ponovo je oborio juniorski državni rekord sa rezultatom 8:16,86. U konkurenciji 11 srednjeprugaša, 17-godišnji Bibić ubjedljivo je trijumfovao vremenom od 8:16,86 minuta.

Image (6)Drugo mesto osvojio je Rumun Adrijan Garčea sa 8:30,17, a treće Murat Jalčinkaja iz Turske sa 8:33.77.

Trener Rifat Zilkić ne krije zadovoljstvo.

Bila je ovo rutinska pobjeda Elzana Bibića koju posvećujemo selektoru juniorske reprezentacije Srbije Edinu Zukoviću u znak podrške pred Evropsko prvenstvo koje se održava u Tibilisiju od 14 do 17 jula, kazao je Zilkić.

Prvak Balkana je postao i srednjoprugaš iz BiH Belmin Mrkanović koji sa rezultaom od 5:56,20 na 2000m steeple Boys na Prvenstvu Balkana za mlađe juniore u Kruševcu.

Viceprvak  na Prvenstvu Balkana za mlađe juniore u Kruševcu bio je u kategoriji bacanje diska mlađi junior Nermin Štitkovac koji je bacio disk 55,87 m, dok je zlatnu medalju i titulu prvaka bacač sa Kipra Koniarakis Giorgos  prebacivši 61,34 m.

1464434124Takođe srebrenu medaljui i titulu viceprvak  na Prvenstvu Balkana za mlađe juniore u Kruševcu bila je u kategoriji skoka uvis Lučić Sara BIH koja je preskočila 1.71 m, dok je zlatnu medalju i titulu prvaka Balkana osvojila Maltampe Despoina 1999 iz Grčke koja je preskočila 1.74 m.

Veliki uspjeh za BiH je u bacanje diska mlađe juniorke srebrenu medalju osvojila Salkić Mediha koja je bacila 45.74 m dok je titulu prvaka Balkana i zlatnu medalju osvojila Moldavka Emilianov Alexandra sa izbačenih 55.69 m.

elzan-bibic-foto-oks-1438099530-709767 (1)