BiH lagano na Dominiku

bih-dominikanska-republika-23062016SARAJEVO– 23. jun 2016. godine, četvtak– 23. 06. 2016. 14: 49- BiH ostvarila pobjedu protiv Dominikanske Republike. Kadetska košarkaška reprezentacija je danas u svom debiju na Svjetskom prvenstvu ostvarila pobjedu protiv Dominikanske Republike rezultatom 84:59.
Ekipa Josipa Pandže dominirala je od samog starta meča, kada su poveli sa 19:2, a Dominikanci to nisu mogli stići. Krajnji rezultat glasio je 84:59 , na poluvremenu 47:26.

Naš tim je je briljirao u svim segmentima igre, naročito u skok igri pod oba obruča. Naši momci su dominirali tokom cijelog susreta, a rezultat nakon prvog poluvremena glasio je 47:26.

news-2016-Juni_2016-bih_dominikanska_kadeti_06_248119062Iznenađujuće je bilo i to da je selekcija Južne Koreje je danas ostvarila pobjedu nad Francuskom rezultatom 90:84.

Izabranici selektora Josipa Pandže narednu utakmicu igraju u subotu protiv Francuske sa početkom od 16,30 sati po našem vremenu.

Očekivano, najbolju partiju pružio je najbolji kadet Evrope sa Evropskog prvenstva iz Litvanije, Džanan Musa. On je ubacio 34 poena, dok je Sani Čampara dodao 18, a Lazar Mutić 12 koševa. Na 10 se zaustavio i Emir Čerkezović.

Džanan Musa je krenuo u paljbu prema protivničkom košu. Pogodio je trojku za 22 razlike, 36:14 na nešto manje od pet minuta prije kraja prvog dijela, a potop protivnika nastavljen je i do kraja prvog dijela.

sta_nas_ceka_u_grupnoj_fazi_takmicenja_u_zaragozi_121235_198243_bigKod kadeta Dominikanske Republike istakao se Rivera sa 18 ubačenih poena.

BiH – Dominikanska Republika 84:59

BIH: Alikadić, Mutić 11, Vlačić, Barukčija, Kočić 4, Čerkezović 8, Čampara 18, Musa 32, Bačvić, Mirković 3, Cvitanović 2, Janković 6.

DOMINIKANSKA REPUBLIKA: Minaya 7, Vargas, Segura 6, Rivera 17, Hernandez 2, Benitez 5, Diaz 3, Melo 3, Mirambeaux 7, Perdomo 4, Frink 4, Valdez 1

thumb__B5A0021Naš tim nalazi se grupu D zajedno s Francuskom, Južnom Korejom i Dominikanskom Republikom. Već u subotu zlatni kadeti igraju meč sa Francuskom.

BiH će utakmicu drugog kola grupe „D“ igrati 25. juna protiv Francuske u 16.30 sati.