Bešiktaš, koga je “Super Mario” doveo na lidersku poziciju

Bešiktaš 1ISTANBUL, 15. MART– Bešiktaš “Istanbulski Orlovi” sa evropske strane Megapolisam grada na Bosforu ponovo su odljeteli na vrh turske Superlige. Bešiktaš je večeras kao gost u derbiju na crnomorskoj obali slavio protiv Trabzona sa 2:0 u zaostaloj utakmici i sada ima bod više od drugoplasiranog Fenerbahčea.

Njemac nastavio da rešeta, a Bešiktaš i njegovi “Orlovi” preuzeli su prvo mijesto na tabeli od Fenerbahčea uoči okršaja sezone.

Bešiktaš 2Biće ovo paklena trka koje vode Bešiktaš i Fenerbahčea za šampionsku titulu… Kao što se i očekivalo i kao što se najavljivalo. Šampion će biti pod žestokim pritiskom da odbrani krunu od odličnog gradskog rivala koji je konačno napravio tim za titulu.

Reporterski tim regionalnog portala http://ibalkan.net/ bio je na licu mjesta u gradu Trabzonu i vidjeli su Bešiktaš se večeras koji se vratio na prvo mijesto prvenstvene lestvice.

Bešiktaš 3I opet je Mario Gomez bio junak navijača istanbulskih Orlova. Njemac se preporodio na Bosforu i nemilice rešeta mreže kao nekada. Večeras je postigao 15. prvenstveni gol u sezoni i drži prvo mijesto na listi strelaca u turskom šampionatu. Stidljive najave da bi Jokaim Lev mogao da ga reaktivira u reprezentaciji Nejmačke deluju sve realnije i realnije.

Mnogo teže nego što to pokazuje rezultat Bešiktaš je stigao do trijumfa na uvijek nezgodnom gostovanju na Crnom moru.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, mada su oba tima imala šanse da zatresu protivničku mrežu.

Ipak, Bešiktaš je pokazao da ove sezone, za razliku od nekih prethodnih, ima šampionski karakter.

Sjajni golgeter Mario Gomez je u 76. minutu sa peterca konačno zatresao mrežu i načeo Trabzon. Konačan rezultat postavio je Sahan Olčaj četiri minuta prije kraja utakmice.

Gomez je ovim pogotkom, 19, postao najbolji strelac stranac u istoriji Bešiktaša u jednoj sezoni.

Bešiktaš 4

TRABZONSPOR: 0 – BEŞİKTAŞ: 2

STADION: Hüseyin Avni Aker
SUDIJE:
Bülent Yıldırım, Ekrem Kan, Asım Yusuf Öz

TRABZONSPOR: Esteban, Cavanda, Mustafa Yumlu, Douglas, Yusuf Erdoğan, Okay Yokuşlu, Aytaç Kara, Marin, Erkan Zengin, Muhammet Demir, Cardozo (Dk. 63 Sefa Yılmaz)
BEŞİKTAŞ:
Tolga Zengin (Dk. 46 Günay Güvenç), Beck, Necip Uysal, Tosic, İsmail Köybaşı, Hutchinson, Sosa, Oğuzhan Özyakup (Dk. 78 Tolgay Arslan), Quaresma (Dk. 83 Olcay Şahan), Kerim Frei, Gomez

STRELCI: Dk. 76 Gomez, Dk. 86 Olcay Şahan (Beşiktaş)

ŽUTI KARTONI: Dk. 71 Douglas (Trabzonspor)

Ali predhodno je iz Lige Evrope pa i iz Kup Turske ispao iz takmičenja Bešiktaš! Feneru otvoren put do finala Kupa jer je favor u polufinalnom odmjeravanju snage protiv Konjespor tima. Dok “kanarinvci” nastavljaju i veliki put u Ligi prava jer u portugalu nose kapitalnu prednost od 1:0 protiv Brage. Svakako biće ovo paklena trka koje vode Bešiktaš i Fenerbahčea za šampionsku titulu.