Galata tone li tone

Galata 1ISTANBUL, 14. MART 2016– Galata tone li tone a Genčler nastavlja s odličnim rezultatima otkako je ekipu preuzeo nekadašnji turski reprezentativac Ibrahim Uzulmaz!

Galata se raspada a Genčler je uspio da uzme bod velikanu iz Istanbula (1:1) koji će, ukoliko ovako nastavi, moći da se pozdravi s plasmanom u evrokupove preko prvenstva.

Pitate se zbog čega je to važno kada je UEFA kaznila Galatu izbacivanjem iz Evrope na godinu dana?

Galata 2Važno je, jer ukoliko ove sezone Galata ne obezbjedi prolaz u Ligu Evrope kazna će biti pomjerena za iduću.

Oba gola u Ankari postignuta su sa bijele tačke. Domaćina je u prednost doveo Bogdan Stanču, dok je za goste sa evropske strane Istanbula precizan sa 11 metara bio Seldžuk Inan.

U ekipi Galata nije bilo prve zvijezde tima Veslija Snajdera, ali je zato igrao Lukas Podolski, prvi strelac ekipe, koji nije imao svoj dan.

Poslije novog neuspjeha (samo jedna pobjeda u poslednjih osam utakmica u svim takmičenjima) Galata bi mogla da sklizne na šestu poziciju. Za takav epilog potrebno je da Kasimpaša sutra zabeleži trijumf na gostovanju Sivasu.

Galata kao dvadesetostruki šampion Turske trenutno za četvrtim mijestom (Bašakšehir) koje vodi u Ligu Evrope zaostaje dva boda, a za naredno kolo zakazan je veliki derbi protiv Fenerbahčea.

Galata 3Gencer: 1 – Galata: 1

STADION: Ankara 19 Mayıs
SUDIJE: Hüseyin Göçek, Orkun Aktaş, Kemal Yılmaz

GENÇLER:
Hopf, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Kulusic, Uğur Çiftçi, Selçuk Şahin, Skulason (Dk. 59 Doğa Kaya), Djalma, İrfan Can Kahveci, Aydın Karabulut (Dk. 68 El Kabir), Stancu (Dk. 82 Serdar Gürler)
GALATA: Muslera, Linnes, Denayer, Semih Kaya, Olcan Adın, Selçuk İnan, Podolski, Bilal Kısa (Dk. 78 Chedjou), Emre Çolak, Yasin Öztekin, Umut Bulut

GOLGETERI: Dk. 17 Stancu (Penaltıdan) (Gençlerbirliği), Dk. 61 Selçuk İnan

Galata 4Igran je i veliki derbi u turskoj “Barsi” kako od milja mnogi zovu mondensku Antaliju. Za grad koji je poslije Fenera uložio kao grad najviše novca u ovoj sezoni  nema zime kada je Samjuel Eto u formi.

Kamerunski vetaran je po ko zna koji put ove sezone demonstrirao fantastičan golgeterski njuh, a sa dva nova gola u trijumfu nad Bursom od 3:0 stigao je do brojke 16 u šampionatu Turske.

Galata 5Ono što je još važnije, njegov tim je slavio i pobjegao iz opasne zone, na čak deset bodova od pozicije koja vodi u niži rang. Raspucali su se domaćini u drugom poluvremenu, a malo što je lopta krenula sa centra Brazilac Dijego Anđelo je poslije prekida zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Galata 6Taj gol omogućio je Antaliji rasterećeniji nastavak, a u 68. minutu 35- godišnji Eto je po ko zna koji put ove sezone demonstirao izuzetan osećaj za gol. Sjajno je poslije kornera ispratio akciju i poslao loptu u mrežu za 2:0 i delirijum na tribinama.

Kamerunac je definitivno ljubimac domaće publike, a u samom finišu stavio je tačku na trijumf Antalije i to nakon što se malo poigrao sa nervima domaćih navijača. Eto je u 89. minutu izveo penal, golman Tekin mu je odbranio šut, ali je Kamerunac pritrčao i ispravio se za konačnih i ubjedljivih 3:0.

Galata 7Antalyaspor 3-0 Bursaspor
STADION: Antalya Arena
SUDIJE: Ali Palabıyık (xx), Mehmet Cem Satman (xx), Fevzi Demirhan (xx)
ANTALYASPOR: Mbolhi (xxx)- Rıdvan (xxx), Motta (xxx), Celutska (xxx), Diego (xxx), Yekta (xxx), Makoun (xx)(Dk.75 Da Sılva x), Serdar (xxx), Zeki (xx)(Dk.83 Enguene), Mbilla (xx)(Dk.62 Ömer xx), Eto’o (xxx)
BURSASPOR: Harun (xx)- Şamil (xx), Torres (xx), Tomas (xx)(Dk.75 Stoch x), Batalla (xx), Erdem (xx)(Dk.20 Dany x), Aziz (xx), Sıvok (xx), Jem Paul (xx), Dzsudsak (xx)(Dk.63 Sercan), Deniz (xx)
GOLGETER: Dk.49 Diego, Dk.68, 88 Eto’o (Antalyaspor)
CRVENI KARTON: Dk.88 Jem Paul (Bursaspor)
ŽUTI KARTON: Mbilla, Eto’o (Antalyaspor), Deniz, Şamil, Sivok, Sercan, Harun, Stoch (Bursaspor)

Važan trijumf večeras zabelježio je i davljenik Sivas koji je savladao Kasimpašu sa 1:0 pogotkom Inčedemira već u šestom minutu.

Ovom pobjedom domaćin se približio na dva boda poziciji koja garantuje opstanak sledeće sezone, a koju trenutno drži Kajzeri.