Fenerbahče i Bešiktaš drže vrh u Turskoj

Fenerbahče 1ISTANBUL, 13- MART 2016– Fenerbahče i Bašiktaš nastavljaju da pobjeđuju u Turskom šampionatu. Zlobnici kažu ali da i nastavlju sudije da “sviraju” za favorite. Kanarinci su slavili protiv Kajzerija s 1:0, a pored gola Van Persija imali su i penal koji je promašio Fernandao, a gosti su dobili i čak tri crvena kartona.

Fenerbahče 2Pred kraj prvog poluvremena nije bilo golova, ali su zato Laris Mabijala i Kajačan Erdogan (na atletskoj stazi na kojoj se zagrijevao) i Sinan (poslije završetka susreta)  dobili crvene kartone pa je domaćin sa velikom prednošću otišao na odmor, iako je bilo 0:0. Sudija koji je jedan od najboljih djelilaca pravde u Evropi Fırat Aydınus mu je učio veliku uslugu.

Fenerbahče 3Već na startu drugog dijela Van Persi je pogodio, a pet minuta kasnije Fener je dobio i penal. Ipak, njega nije iskoristio sjajni strelac Fernandao, pa je do kraja ostalo 1:0.

Poslije ovog meča Fener se nalazi na prvoj poziciji s 59 osvojenih bodova, Bešiktaš je drugi s 57, ali ima meč manje od Kanarinaca.

Fenerbahče 5STADION: Ülker Arena
SUDIJE: Fırat Aydınus xx, Hakan Yemişken xx, Yusuf Bozdoğan xx

FENERBAHÇE: Volkan xx, Şener xx (Robin van Persie dk. 46 x), Kjaer xx, Bruno Alves xx, Hasan Ali xx, Josef xx (Mehmet Topal dk. 73 x), Kadlec xx, Diego Ribas xx, Nani xx, Volkan Şen xx (Meireles dk. 73 x), Fernandao xx
REZERVE: Fabiano, Ozan, Ba, Caner
TEKNİK DİREKTÖR: Vitor Pereira

KAYSERİSPOR: Ahamada xx, Zeki xx, Mabiala x, Birol x (Sinan dk. 68 x), Berkan xx, Cem Can xx (Oğulcan dk. 90 ?), Mijailovic xx, Deniz xx, Biseswar xx, Ömer Bayram xx, Oliveira x (Tighadouini dk. 78 x)
REZERVE: Abdülaziz, Kayacan, Mert
TEKNİK DİREKTÖR: Hakan Kutlu
GOL: Robin van Persie (dk. 53) (Fenerbahçe)
CRVENI KARTONI: Mabiala (dk. 43), Kayacan (dk. 45), Sinan (Maç bittikten sonra) (Kayserispor)
ŽUTI KARTLAR: Berkan, Tighadouini, Deniz (Kayserispor), Kjaer (Fenerbahçe)

Fenerbahče 6Bešiktaš je u subotu uspješno pregrmeo gostovanje na istoku Turske na obali Crnoog mora gdje je savladao Rize sa 2:1 i na kratko se vratio na vrh tabele.

Drhtali su Orlovi u samom finišu, nije im bilo lako da izdrže pritisdak domaćina nakon što je Ševalije smanjio rezultat u 89. minutu, ali su odoljeli na kraju i vezali drugi uzastopni trijumf nakon nedavnog poraza u derbiju od Fenerbahčea.

Istanbulski tim odigrao je odlično prvo poluvreme, a majstorija Hozea Sose iz slobodnog udarca u 16. minutu nagovjestila je trijumf Bešiktaša. Nije se tim Senola Guneša zadovoljio stečenom prednošću, igrali su lijepo za oko, a sjajnu akciju u 33. minutu krunisao je Karim Frej i povisio na 2:0.

Fenerbahče 7Sjajno su igrači dok su bili tog dana lideri turskog šampionata kombinovali kod ovog gola, Ozjakup je idealno uposlio turskog reprezentativca koji je postigao četvrti gol u sezoni i otvorio vrata trijumfa Bešiktašu.

U nastavku je gostujući tim malo povukao ručnu, Rize je shvatio da može da zaprijeti, a nakon nepažnje odbrane gostiju u samom finišu francuski napadač Tedi Ševalije je smanjio rezultat. Ipak, to je bilo sve što je domaćin učinio, pa se Bešiktaš, u čijim je redovima Duško Tošić sjedeo na klupi svih 90 minuta, zabeležio važan trijumf.

Fenerbahče 8Edin Višća  je u 56. m inuti postigao drugi gol za svoj tim Basakšehir koji su na domaćem terenu poraženi od nezgodnog novog prvoligaša – Osmanli sa 2:3 (1:2).