Fener sretnik dobio SC Bragu

Fener 1Istanbul, 26 februar— Fener je dobiojednog od austajdera i mogućeg zeljenog protivniga a to je SC Braga. Nikada jača konkurencija u Ligi Evrope.

Osim Brage i Sparte, koji su autsajderi ne može se reći za bilo koji od ostalih klubova da nemaju šansu da dođu do same završnice. Tri bivša prvaka Evrope plus još četiri bivša osvajača ovog takmičenja uključujući i branioca trofeja Sevilju su se našli u bubnju sa kuglicama…

Bez ikakve dileme, derbi osmine finala je okršaj dva najveća engleska kluba. Liverpul i Mančester Junajted će ukrstiti koplja u borbi za četvrtfinle i u sjenci tog derbija će biti sve ostale utakmice. Drugi veliki derbi je dvomeč Borusije Dortmund i Totenhema. Prvi meč se igra na Vestfalenu.

Fener 4U finalu nećemo gledati i domaćina i branioca trofeja. Naime, domaćin finala Bazel dočekuje šampiona Sevilju u prvom meču, a potom gostuje na Sančez Pishuanu. Viljareal će posle eliminacije Napolija igrati protiv Bajer Leverkuzena. Španci će poput Engleza definitvno nastaviti takmičenje sa jednim učesnikom manje pošto je žreb spojio Atletik Bilbao i Valensiju.

Uz Fener koji je izvukao Bragu najbolje je prošao Lacio kojem je žreb za rivala dodelio Spartu iz Praga. Ne može da se žali ni Fenerbahče koji će igrati protiv Brage.

Fener 6Rat je predhodno pripao Turcima. Makar onaj fudbalski. Rusi nisu mogli da dobiju ni počasnu bitku. Nadali su se u redovima Lokomotive da bi pred svojim navijačima mogli da ponište “deficit” sa Bosfora, ali su na kraju morali da priznaju da dalje ide bolji tim. Bez obzira što je Lokomotiva ostavila bolji utisak i imala više šansi – 1:1.

Tim iz glavnog grada Moskve je ofanzivom pokušao da brzo otopi istanbulski minus. Možda bi sve izgledalo drugačije da pomoćne sudije u 16. minutu nisu napravile žestok previd. Tada je poništen pogodak Kasaeva mada je ofanzivac Lokomotive bio u liniji sa Kjarom.

Fener 7

Pokušavali su i u nastavku domaći igrači. Imali nekoliko ozbiljnih šansi, ali je kraj označio Topal spretnom reakcijom u 83.minutu.

A sada ozbiljan fudbal četvrtkom uveče! Liga Evrope nikada nije bila jača. Žrebom u Nionu su određeni parovi osmine finala. Sam pogled na patrove govori jasno da nikada nismo imali kvalitetnije timove i konkurenciju u osmini finala.