Lacio, preživio džehenem Stambola

Lacio 1Istanbul— Prepuni su mediji sportskih informacija o dzehenemu u kome je bio rimski Lacio i sta je sve preživio u paklu Istanbula. Italijanski predstavnik u Ligi Evrope izborio je pozitivan remi na stadionu Galatasaraja najviše zahvaljujući bh. reprezentativcu Senadu Liliću koji je bio pravi predvodnik tima iz Rima.

Bosanac iz Jablanice Senad Lulić pružio je odličnu partiju a sve je obelježio kada je pripomogao da se postigne pogodak za izjednačenje Lacia. Onda se pred golom Muslere najbolje snašao Savić poslije jednog prekida i glavom smjestio loptu u mrežu vratara Galate… Na taj način poništena je početna ofanziva žuto- crvenih lavova… Galata je i na vrijeme došla do prednosti pošto je Sarioglu u 12. minutu pogodio za vođstvo.

Lacio 2Senad Lilić je bio pravi ambasador bh. fudbala u Istanbulu. Pravom bombom bivši napadač Milinković iz Čukaričkog je sproveo probušio mrežu Švajcaraca. Od tog momenta Sion je bio bolji rival, stigao do izjednačenja, ali domaćin nije mogao protiv kvaliteta Brage. Lima je donio ogromnu prednost Portugalcima pred revanš za sedam dana.

Fudbaleri Fenerbahčea su pobjedili u Istanbulu Lokomotivu iz Moskve sa 2:0, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Lacio 6Na prepunom stadionu „Šukru Saračoglu“ Fenerbahče je imao dosta šansi, i sa dva gola ostvario dobru prednost pred revanš u Moskvi.

Strijelac oba pogotka je bio brazilski vezni igrač Žozef Sousa u 18. i 72. minutu.

Lazar Marković zbog povrede nije bio u timu Fenerbahčea.

Revanš će se igrati 25. februara u Moskvi.

U derbiju Istočne Evrope nije bilo fudbala za gurmane. Sparta je bila bolji rival, ali je do pobjede stigla tek u 64.minutu.

GALATASARAY: 1 – LAZİO: 1
Lacio 5STADION: Türk Telekom Arena

SUDIJE: Michael Oliver, Stuart Burt, Gary Beswick (İngiltere)

GALATASARAY: Muslera, Denayer, Koray Günter, Hakan Balta, Carole (Dk. 71 Olcan Adın), Chedjou, Donk, Sabri Sarıoğlu (Dk. 78 Umut Bulut), Selçuk İnan, Sneijder (Dk. 89 Yasin Öztekin), Podolski

LAZİO: Marchetti, Konko, Mauricio, Hoedt, Radu, Anderson (Dk. 58 Candreva), Parolo, Biglia, Savic, Lulic (Dk. 90 Mauri), Matri (Dk. 69 Klose)

STRELCI: Dk. 12 Sabri Sarıoğlu (Galatasaray), Dk. 21 Savic (Lazio)

KARTONI: Dk. 21 Donk (Galatasaray), Dk. 60 Parolo, Dk. 77 Biglia (Lazio)Vedat Yangin

Vedat Yangin kao dio tima regionalnog portala http://ibalkan.net na  Stadionu: Türk Telekom Arena u Istanbulu…