Orlovi iz Stambola visoko lete

Orlovi 1ISTANBUL: Orlovi na evropskoj strani grada Stambola ponovo visoko lete. Bešiktaš uporan je i za petama Feneru.Da nema medju “orlovima” Mario Gomeza pitanje je šta bi se desilo danas  .

Karakteristika susreta i jednom od derbija u Premijer Super ligi Turske i da je njemački internacionalac Mario Gomez sa dva pogotka u 61. i 70. minutu potvrdio pobjedu Bešiktaša. Reporteri portala http://ibalkan.net su potvrdili da je Gomez mogao još neki put da se upiše u strelce. Jednom ga je u tome zaustavila i prečka.

Bešiktaš dakle ne popušta. Istanbulski Orlovi na svom terenu su večeras pregazili ekipu Gacijantepa sa 4:0 u utakmici XX kola turske Superlige i nastavili potjeru za liderom Fenerbahčeom.

Orlovi 2Imaju Orlovi sada zaostatak od samo dva boda, ali i dvije utakmice manje od velikog gradskog rivala Fenera sa azijske strane Bosfora.

Mario Gomez još jednom je pokazao da vrijedi svakog centa koji je uprava turskog kluba uložila u njega u ljetnjem prelaznom roku prošle godine.

Nemački internacionalac je sa dva pogotka u 61. i 70. minutu potvrdio pobedu Bešiktaša, a mogao je još neki put da se upiše u strelce. Jednom ga je u tome zaustavila i prečka.

Domaćin je za samo četiri minuta u završnici prvog poluvremena trasirao put ka važnoj prvenstvenoj pobjedi.

Prvo je Gokhan Tore u 38. minutu konačno načeo goste sa krajnjeg istoka Zemlje, a prednost je duplirao Oguzan Ozjakup.

Orlovi 3BEŞİKTAŞ GAZİANTEPSPOR: 4-0

STADION: Başakşehir Fatih Terim Stadı

SUDISKA TROJKA: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarık Ongun

BEŞİKTAŞ: Tolga Zengin, İsmail Köybaşı, Luiz Rhodolfo, Marcelo Guedes, Andreas Beck, Oğuzhan Özyakup, Atiba Hutchinson, Jose Ernesto Sosa, Gökhan Töre, Olcay Şahan, Mario Gomez

Rezerve: Denys Boiko, Alexis Delgado, Kerim Frei, Necip Uysal, Serdar Kurtuluş, Ricardo Quaresma, Cenk Tosun

GAZİANTEPSPOR: Alperen Uysal, Erdem Şen, Elyasa Süme, Gouano, Mahamadou Bezannier, Barış Yardımcı, John Chibuike, Marcal De Oliveira, Lima Pacheco, Daniel Larsson, Orkan Çınar

Rezerve: Bora Sevim, Hakan Çinemre, Abdulkadir Kayalı, Koray Arslan, Anton Putsila, İlhan Parlak, Hürriyet Gücer

GOLETERI: Dk. 38 Gökhan Töre, Dk. 42 Oğuzhan Özyakup, Dk. 61 ve 70 Mario Gomez (Beşiktaş)

ŽUTI KARTONI: İsmail Köybaşı (Beşiktaş), Hürriyet Güçer (Gaziantepspor)