Fenerbahče precrtao i Efes

Fenerbahče 1ISTANBUL: Veliki turski i derbi grada na Bosforu dobili su Kanarinci i tako ostali bez poraza… Ako je suditi po svemu što je viđeno u dosadašnjem toku sezone u Euroligi, Fenerbahče će se bukvalno prošetati do četvrtfinala.

Skoro pa vrlo vjerovatno Fenerbahče će se laganice i doošetati i Fajnal fora!

Najveći protivnik Fenerbahče u Grupi E, Anadolu Efes Dušana Ivkovića, savladan je poslije prave, muške borbe i deset minuta čiste inspiracije “kanarije” i društva- 77 : 73.

Turski gigant je poslije šest rundi Top 16 faze ostao jedini neporaženi tim u obadvije grupe, a iako su jurili zaostatak gotovo pune tri četvrtine. Na kraju su zabranici Željka Žoca  Obradovića i bez pomoći povređenih asova Pere Antića i Kostasa Slukasa do pobjede stigli bez većeg opterećenja.

Fenerbahče 2Bogdan Bogdanović bio je pokretačka snaga Fenera sa 15 poena, šest skokova i po tri asistencije i ukradene lopte, dok je reketima komandovao Ekpe Judo, koji je takođe imao 15 poena, ali i pet uhvaćenih i dve ukradene lopte.

Ipak, najveći posao u poslednjih deset minuta, kada je Fener preokrenuo rezultat, napravio je Melih Mahmutoglu sa čak 11 poena, od ukupno 14 koliko ih je ubacio. Nikola Kalinić je meč završio sa četiri poena, ali sve je ubacio upravo u četvrtoj deonici.

Anadolu Efes je dobar dio utakmice držao vođstvo u svojim rukama. U treći kvartal domaćin je ušao sa devet poena prednosti, što je ujedno bila i najveća razlika. Ipak, Fenerovu mašinu pokrenuo je upravo Bogdanović, koji je samo najavio veliki preokret do kraja meča.

Fenerbahče 8Efesovi strelci potpuno su zakazali u dobrom dijelu drugog poluvremena. Dzedi Osman i Dario Šarić meč su završili sa po 15 poena, ali veći dio dali su tokom prve dve četvrtine. Oni su ujedno bili i jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u timu, a jako su nedostajali poeni Tome Ertela, Džejsona Grejdžera i Derika Brauna, koji su zajedno iskombinovali tek 18 poena.

Fenerbahče sada ima šest pobjeda iz isto toliko utakmica, dok Efes ima isti skor kao i Crvena zvezda i Panatinaikos – po tri pobede i poraza.
Fenerbahče 11Arena: Abdi İpekçi

SUDIJE: Christos Christodoulou (Yunanistan), Daniel Hierrezuelo (İspanya), Piotr Pastusiak (Polonya)

ANADOLU EFES: Granger 3, Diebler 5, Cedi Osman 15, Saric 15, Dunston 7, Heurtel 7, Birkan Batuk 2, Brown 8, Tyus 9, Doğuş Balbay 2

FENERBAHÇE: Ali Muhammed 12, Bogdanovic 15, Datome 7, Vesely 6, Udoh 15, Hickman 2, Berk Uğurlu 2, Melih Mahmutoğlu 14, Barış Hersek, Kalinic 4

1. PERİOD: 21-18
POLUVRIJEME: 41-35
3. PERİOD: 57-55

5 FAULOVA : 37.25 Vesely (Fenerbahçe), 39.12 Diebler (Anadolu Efes)