Recent Posts

Gegic “BWB”Kampına Çağırıldı

Gegic

Henüz on yedi yaşında olmasına rağmen Bosna Hersek milli takımı ile pek çok başarıalara imza atan ve geçen sene u16 Avrupa şampiyonasında takımının bel kemiğini oluşturan yeni yıldızın adı Amar Gegic. Bosna Hersek birinci liginde bulunan “Spars” takımında oynayan Amar Gegic, NBA ve FIBA’nın Toronto’da düzenleyeceği “Basketball Without Borders” (Sınırları olmayan basketbol) kampına katılacak ilk Bosna Hersek vatandaşı basketbolcu oldu.

Genç basketbolcu geçtiğimiz haziran ayında İspanya’da düzenlenen aynı kampın Avrupa ayağına çağırılan Avrupa’nın en iyi 40 genç yeteneklerden biriydi. Boşnak basketbolcu kampın sonunda, kampa katılan en iyi 10 oyuncu arasında kendisine yer edinmeyi başardı.

Gegic 1

Bu kampa, Chicago Bulls, Boston Celtics ve Portland antrenörleri Avrupa’nın genç yetenekleri ile çalışırken Ricky Rubio, Vladimir Radmanovic ve Gerald Henderson gibi önemli isimler de genç oyunculara kendi tecrübelerini aktardılar.

Amar Gegic, geçen sene Bosna Hersek yıldız milli takımının kaptanlığını yaptı, bu sene ise genç milli takımda kendisine yer edindi. Geçen sene düzenlenen Avrupa şampiyonasında Bosna Hersek’in 4. olmasında büyük katkısı olan Gegic, bu başarısı ile pek çok büyük kulübün gözlerini üzerine çekti.

Basketball Without Borders kampına Dünya’nın önde gelen basketbol isimleri katılacak ve NBA Allstar kapsamında bu kamp ta aynı yerde aynı zamanda düzenlenecek.

Yakın zamanda, genç Gegic ‘in büyük kulüplerle isminin anılması haberlerini okurken şaşırmayacağınzı düşürüyoruz. Belki de bir an önce Mirza Teletovic ve Jusuf Nurkic’in ayak izlerini takip etmeye başlayacaktır.

Amar Gegic Basketball Without Borders

Balkan haberlerini takip eden iBalkan.net , uzun zamandır Gegic ‘i ve daha nice genç basketbol yeteneklerini takip etmektedir. Sadece bizim portalımız değil, basketbolun kalesi olan FIBA’nın da bu genç oyuncu için yazdıklarını aktarıyoruz size. FIBA: ” Bosna Hersek, alt yapı basketboluna yatırım yapmaya başlamasının meyvelerini almaya başladı. Kısa sürede U16 ve U18 kategorilerinde A divizyonuna çıkmayı başaran bu milli takım, bu süreç içerisinde Amar Gegic, Dzenan Musa ve Njegojs Sikiras gibi pek çok genç yeteneğini de ortaya çıkarmış oldu.

Balkanlar’ın Portalı iBalkan.net

http://ibalkan.net

Šta vi kažete na ovo?

iBalkan.net